Fotbalul judeţului Constanţa Scor de 29-0 la un meci de la Liga a 4-a!

În etapa a 19-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa (a doua din retur şi prima din 2019) s-au înregistrat rezultatele:

CS Mihail Kogălniceanu - Viitorul Fântânele 2-2 la seniori / 2-2 la juniori
Axiopolis Cernavodă II - CS Lipniţa Carvăn 1-3 / 3-1
Gloria Băneasa - Ştiinţa Acalab Poarta Albă 3-1 / 3-3
CS Poseidon Limanu 2 Mai - Portul Constanţa 7-0 / 2-3
FC Farul Constanţa - Sparta Techirghiol 1-2 / 3-4
Voinţa Valu lui Traian - CS Năvodari 0-5 / 1-4
CS Cumpăna - CS Agigea 1-1 / 1-0
Gloria Albeşti - CS Eforie 1-0 / 29-0.

În meciul de seniori FC Farul - Sparta Techirghiol, echipa gazdă (antrenori, Ion Constantinescu şi Georges Mihai) a început meciul cu: Tătar - Zamfir, Sapioneac, Robu, Vintilă - Vl. Constantin, Apostolache, Cristea, Dumitraşcu - D. Zaharia, Lazăr. Au mai jucat Ivanovici, Bleau, Sever şi Boicu.

Oaspeţii au condus cu 1-0 la pauză (gol în minutul 32), iar în partea secundă, în minutul 60, au majorat diferenţa. Reuşita FC Farul i-a aparţinut lui D. Zaharia, în minutul 73.

Sunt bucuros că au revenit la echipă Robu, Dumitraşcu şi Apostolache. Avem un nucleu care îmi dă speranţe. Am folosit din nou mulţi jucători tineri, cinci născuţi în 2001. Sperăm să obţinem rezultate mai bune în continuare. Scopul nostru primordial este să creştem jucători, a declarat Ion Constantinescu.

Clasamente:

seniori: 1. CS Năvodari - 45p, 2. CS Poseidon Limanu 2 Mai - 42p, 3. CS Lipniţa Carvăn - 40p, 4. Gloria Albeşti - 40p, 5. CS Agigea - 36p, 6. Viitorul Fântânele - 35p, 7. CS Cumpăna - 34p, 8. Sparta Techirghiol - 33p, 9. Gloria Băneasa - 32p, 10. CSO Ovidiu - 25p, 11. Axiopolis Cernavodă II - 23p, 12. FC Farul Constanţa - 22p, 13. CS Eforie - 21p, 14. Farul Tuzla - 20p, 15. CS Mihail Kogălniceanu - 15p, 16. Portul Constanţa - 15p, 17. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 12p, 18. Voinţa Valu lui Traian - 0p.

juniori: 1. Gloria Albeşti - 53p, 2. Portul Constanţa - 52p, 3. Axiopolis Cernavodă II - 47p, 4. FC Farul Constanţa - 46p, 5. CS Năvodari - 45p, 6. Sparta Techirghiol - 39p, 7. CS Poseidon Limanu 2 Mai - 34p, 8. CS Mihail Kogălniceanu - 29p, 9. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 29p, 10. Voinţa Valu lui Traian - 25p, 11. Gloria Băneasa - 23p, 12. CSO Ovidiu - 14p, 13. CS Lipniţa Carvăn - 13p, 14. Viitorul Fântânele - 13p, 15. CS Agigea - 13p, 16. CS Eforie - 12p, 17. Farul Tuzla - 7p, 18. CS Cumpăna - 3p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanţa

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă și Gloria Băneasa, pas cu dreptul în turneul play-out

31 Mar 2024 844

Echipa Under-19 a Kinder Constanța, vicecampioană națională (GALERIE FOTO)

19 May 2023 1747

UPDATE. Liga a 3-a Farul II Constanța a învins categoric în deplasare Înainte Modelu

22 Apr 2023 1594

Fotbalistele de la Farul Constanța, victorie cu 23-0 contra ACS Vasas Femina FC 2 (GALERIE FOTO)

19 Mar 2023 2009

Juniorii Farului, în sferturi în Cupa de Tineret (U-18) și Cupa Elitelor (U-17). Farul U-16, calificată în semifinalele Cupei Elitelor

14 Mar 2023 1690

Unirea Constanța, învinsă pe teren propriu de Metaloglobus București

29 Oct 2022 1289

Liga a 3-a Gloria Albești, 16 goluri în trei meciuri la rând! A învins și Gloria Băneasa și e a doua în clasament (VIDEO)

09 Oct 2022 2696

Fotbalistele de la Farul Constanța, victorie cu scor fluviu la debutul în Liga a 2-a. Nicoleta Deca a marcat de șapte ori!

28 Aug 2022 2969

Oțelul Galați a învins cu emoții Unirea Constanța. „La un singur pas de o revenire senzațională!“

21 Aug 2022 1397

Liga a 4-a Alexandru Moise, patru goluri în Știința Acalab Poarta Albă - Axiopolis Cernavodă 1-10

13 May 2022 2443

FC Viitorul II, victorie cu 7-0 în partida de verificare cu Gloria Albeşti

20 Jan 2021 1958

Persoane care doreau să intre la meciul Petrolul Ploiești - FC Farul Constanța, prinse în ofsaid de jandarmi. Ce au descoperit aceștia

01 Mar 2020 3129

Înfrângeri, în etapa a zecea, pentru echipele din județul Constanța care joacă în Liga a 3-a

26 Oct 2019 2343

În meciul României cu Malta, Ianis Hagi, căpitanul FC Viitorul, a fost titular în premieră la Naționala mare

10 Jun 2019 2123

În Liga a 6-a, Victoria Mihai Viteazu a învins liderul Flacăra Crucea, într-un meci cu şapte goluri