Fotbalul judeţului Constanţa Scor de 29-0 la un meci de la Liga a 4-a!

În etapa a 19-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa (a doua din retur şi prima din 2019) s-au înregistrat rezultatele:

CS Mihail Kogălniceanu - Viitorul Fântânele 2-2 la seniori / 2-2 la juniori
Axiopolis Cernavodă II - CS Lipniţa Carvăn 1-3 / 3-1
Gloria Băneasa - Ştiinţa Acalab Poarta Albă 3-1 / 3-3
CS Poseidon Limanu 2 Mai - Portul Constanţa 7-0 / 2-3
FC Farul Constanţa - Sparta Techirghiol 1-2 / 3-4
Voinţa Valu lui Traian - CS Năvodari 0-5 / 1-4
CS Cumpăna - CS Agigea 1-1 / 1-0
Gloria Albeşti - CS Eforie 1-0 / 29-0.

În meciul de seniori FC Farul - Sparta Techirghiol, echipa gazdă (antrenori, Ion Constantinescu şi Georges Mihai) a început meciul cu: Tătar - Zamfir, Sapioneac, Robu, Vintilă - Vl. Constantin, Apostolache, Cristea, Dumitraşcu - D. Zaharia, Lazăr. Au mai jucat Ivanovici, Bleau, Sever şi Boicu.

Oaspeţii au condus cu 1-0 la pauză (gol în minutul 32), iar în partea secundă, în minutul 60, au majorat diferenţa. Reuşita FC Farul i-a aparţinut lui D. Zaharia, în minutul 73.

Sunt bucuros că au revenit la echipă Robu, Dumitraşcu şi Apostolache. Avem un nucleu care îmi dă speranţe. Am folosit din nou mulţi jucători tineri, cinci născuţi în 2001. Sperăm să obţinem rezultate mai bune în continuare. Scopul nostru primordial este să creştem jucători, a declarat Ion Constantinescu.

Clasamente:

seniori: 1. CS Năvodari - 45p, 2. CS Poseidon Limanu 2 Mai - 42p, 3. CS Lipniţa Carvăn - 40p, 4. Gloria Albeşti - 40p, 5. CS Agigea - 36p, 6. Viitorul Fântânele - 35p, 7. CS Cumpăna - 34p, 8. Sparta Techirghiol - 33p, 9. Gloria Băneasa - 32p, 10. CSO Ovidiu - 25p, 11. Axiopolis Cernavodă II - 23p, 12. FC Farul Constanţa - 22p, 13. CS Eforie - 21p, 14. Farul Tuzla - 20p, 15. CS Mihail Kogălniceanu - 15p, 16. Portul Constanţa - 15p, 17. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 12p, 18. Voinţa Valu lui Traian - 0p.

juniori: 1. Gloria Albeşti - 53p, 2. Portul Constanţa - 52p, 3. Axiopolis Cernavodă II - 47p, 4. FC Farul Constanţa - 46p, 5. CS Năvodari - 45p, 6. Sparta Techirghiol - 39p, 7. CS Poseidon Limanu 2 Mai - 34p, 8. CS Mihail Kogălniceanu - 29p, 9. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 29p, 10. Voinţa Valu lui Traian - 25p, 11. Gloria Băneasa - 23p, 12. CSO Ovidiu - 14p, 13. CS Lipniţa Carvăn - 13p, 14. Viitorul Fântânele - 13p, 15. CS Agigea - 13p, 16. CS Eforie - 12p, 17. Farul Tuzla - 7p, 18. CS Cumpăna - 3p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanţa