Frontiera Tomis Constanţa a câştigat Campionatul Naţional de oină rezervat seniorilor (galerie foto)

Frontiera Tomis Constanţa a câştigat Campionatul Naţional de oină rezervat seniorilor, duminică, după al doilea turneu din play-off, desfăşurat pe stadionul ''Flacăra'' din Năvodari, informează Agerpres.ro.

Frontiera Tomis Constanţa, care şi-a trecut în palmares al 13-lea său titlu de campioană naţională, a fost urmată în clasament de Straja Bucureşti, Biruinţa Gherăeşti (Neamţ), Politehnica Cluj-Napoca etc.

Rezultatele înregistrate în turneul de la Năvodari, potrivit site-ului Federaţiei Române de Oină: Politehnica Cluj - Frontiera Tomis Constanţa 13-25, Straja Bucureşti - Biruinţa Gherăeşti 19-20, Frontiera Tomis - Straja Bucureşti 30-10, Politehnica Cluj - Biruinţa Gherăeşti 5-20, Politehnica Cluj - Straja Bucureşti 13-22, Frontiera Tomis Constanţa - Biruinţa Gherăeşti 20-13.

În afară de titlul de campioană națională, Frontiera Tomis a mai cucerit în acest an Cupa Regelui și Cupa României și s-a impus în întrecerea de oină pe plajă, urmând să lupte și în Campionatul Național de oină în sală.

Sursa foto: Facebook (Frontiera Tomis Constanța)

Frontiera Tomis Constanţa a câştigat Campionatul Naţional de oină în sală rezervat seniorilor (galerie foto)

05 Nov 2018 401

Echipa de oină Spicu Horia participă, la Gherăeşti, la Cupa Satelor

21 Sep 2018 578

S-a încheiat Campionatul de Oină al Ministerului Afacerilor Interne. Ce loc a ocupat Frontiera Constanţa (galerie foto)

20 Sep 2018 966

Spicu Horia, un nou titlu de campioană naţională la oină pe plajă, categoria juniori III

06 Aug 2018 916

Frontiera Tomis Constanţa a câştigat şi Campionatul Naţional de Oină pe plajă (galerie foto)

22 Jul 2018 667

Constanța. Frontiera Tomis a câștigat ediția 2018 a Cupei României la oină

21 Jul 2018 1717

Festival de oină, în weekend, la Constanţa şi Mamaia. Participă toate echipele mari ale României

19 Jul 2018 1365

Oină Spicu Horia şi CS Win Gym Constanţa participă la Campionatele Naţionale de Junioare I, II şi senioare

28 Jun 2018 530

UPDATE. Oină Frontiera Tomis Constanţa, al 13-lea titlu de campioană naţională (galerie foto)

24 Jun 2018 791

Frontiera Tomis Constanţa participă la turneul 1 play-off al Campionatului Naţional de oină

22 Jun 2018 762

Spicu Horia, echipa de oină dobrogeană, s-a oprit în sferturile de finală ale „Cupei Ținutului Someșan”

04 Jun 2018 653

„Cupa Ţinutului Someşan“ la oină se dispută la Căşeiu. Va fi reprezentat şi judeţul Constanţa

28 May 2018 623

Victorie pentru Frontiera Tomis Constanța. A câștigat Cupa Regelui la Oină. Ce echipă a învins în finală

13 May 2018 1009

Intrare liberă Frontiera Tomis Constanţa participă la Cupa Regelui la oină. Se anunţă un spectacol deosebit!

10 May 2018 1184

Federaţia Română de Oină, cu sediul în Constanţa a publicat extrasul situaţiei financiare pentru anul 2017

30 Apr 2018 921

Primul meci de oină jucat în India! Ce spune constănţeanul Nicolae Dobre, preşedintele FRO, despre această acţiune

05 Mar 2018 840

Doliu în sportul constănţean „Am pierdut un profesionist, o persoană care a iubit necondiţionat sportul nostru naţional“

17 Jan 2018 1410

Frontiera Tomis Constanţa, argint la Campionatul Naţional de oină în sală (galerie foto)

26 Nov 2017 1154

Două echipe din Constanța participă la Campionatul Național de Oină în Sala pentru Seniori. Când are loc competiția

13 Nov 2017 1016

Mesajul de pe tricoul lui Paul Brummell Ambasadorul Marii Britanii la Bucureşti, jucător de oină la Constanţa (galerie foto + video)

11 Nov 2017 2814

UPDATE. Imagini de la eveniment Paul Brummell, ambasadorul Marii Britanii la Bucureşti, a jucat într-un meci demonstrativ de oină la Constanţa (galerie foto+video)

10 Nov 2017 1953

Paul Brummell, ambasadorul Marii Britanii la Bucureşti, va juca într-un meci de oină la Constanţa

08 Nov 2017 1753

Spicu Horia, medalii naţionale la juniori Echipa de oină Frontiera Tomis Constanţa, pe podium la Memorialul „Nicolae Păsărică“ (galerie foto)

03 Nov 2017 914

Nicolae Dobre, ales în Consiliul de Administraţie al Asociaţiei Europene a Jocurilor şi Sporturilor Tradiţionale (galerie foto)

03 Nov 2017 2108

Nicolae Dobre va candida ca membru în Consiliul de Administrație a Asociației Europene a Jocurilor și Sporturilor Tradiționale

26 Oct 2017 1052

Echipa de oină a Dobrogei, pe locul doi la Cupa Unirii. Întrecerea s-a desfăşurat în Republica Moldova

24 Oct 2017 906

Dotări moderne pentru competiţii sportive Complexul Sportiv „Sfântul Nicolae“ din Cumpăna prinde contur (galerie foto)

23 Oct 2017 2679

Frontiera Tomis Constanţa, pe locul trei la Cupa Federaţiei la oină (galerie foto)

03 Oct 2017 861

Frontiera Tomis Constanța participă la Cupa Federaţiei la Oină ce se desfășoară în week-end la Bacău

27 Sep 2017 689

Frontiera Tomis Constanţa, campioană a României la oină pentru a 12-a oară

25 Sep 2017 774

ACS Frontiera Tomis Constanța, favorită la titlul de campioană a României la oină. Campionatul Național de Seniori Turneul II Play-off se desfășoară la Miroslava, Iași

22 Sep 2017 856

Spicu Horia şi CS Peştera, pe podium la Cupa Federaţiei la oină, găzduită de Horia (galerie foto)

20 Sep 2017 1529

Nicolae Dobre - „Un rezultat fantastic“ Juniorii de la Spicu Horia, campioni ai României la oină (galerie foto)

21 Aug 2017 1026

Spicu Horia, medaliată cu aur la oină După mulți ani, județul Constanța a dat din nou o campioană a României la juniori

19 Aug 2017 2081

Echipa de oină Frontiera Tomis Constanța a câştigat competițiile desfășurate la Iași (galerie foto)

11 Aug 2017 1597

Cine a câştigat Naţionalele de oină pe plajă, de la Mamaia

23 Jul 2017 1288

Frontiera Tomis Constanța, învingătoare în Cupa României la oină

22 Jul 2017 1111

ACS Frontiera Tomis Constanţa, sărbătorită pentru cei 45 de ani de viaţă Nicolae Dobre - „Să ne chemaţi şi la borna 100!“ (galerie foto+video)

21 Jul 2017 2627

Constanța. Soprana Daniela Vlădescu a interpretat Imnul Național al României la sărbătoarea echipei de oină Frontiera Tomis (galerie foto+video)

20 Jul 2017 1928

Frontiera Tomis, 45 de ani de viaţă Meci demonstrativ de oină, la Constanţa, la momentul festiv al multiplei campioane a României (galerie foto)

20 Jul 2017 2241

Echipa feminină de oină Spicu Horia, pe podium la cele două competiţii de la Constanţa (galerie foto)

16 Jul 2017 2389

Cupa României şi Campionatul Naţional de seniori pe plajă, la feminin, organizate la Constanța

13 Jul 2017 1801

Ionuţ Iftimoaie, alături de oină Frontiera Tomis Constanţa, lider şi după primul turneu play-off al Naţionalelor

20 Jun 2017 2812

Frontiera Tomis Constanţa participă la primul turneu play-off al Naţionalelor de oină

15 Jun 2017 1048

Frontiera Tomis Constanţa, pe primul loc după turneul regulat al Naţionalelor de oină

29 May 2017 1111

Frontiera Tomis Constanţa participă la turneul regulat al Campionatului Naţional de oină

26 May 2017 1210

Frontiera Tomis Constanța a câștigat cea de-a V-a ediţie a Cupei Regelui la Oină