Gabriel Iancu, de la FC Viitorul, folosit și în meciul România - Austria

• Tricolorii au fost învinși cu 1-0, în urma golului marcat de Schopf, în minutul 76.

Căpitanul FC Viitorul, Gabriel Iancu, a fost folosit de selecționerul echipei naționale a României, Mirel Rădoi, și în meciul cu Austria, jucat pe teren propriu în etapa a patra a Ligii Națiunilor și câștigat de oaspeți cu 1-0 (Schopf 76).

Iancu a fost rezervă și a jucat din minutul 83.

Echipa României a fost: 12. Tătărușanu - 5. Bălașa, 15. Burcă, 3. Toșca, 11. Bancu - 10. Maxim (8. Cicâldău, 62), 18. Marin, 23. Stanciu (19. Iancu, 83) - 17. Deac (9. Pușcaș, 83), 7. Alibec (13. Keșeru, 62), 20. Mitriță (14. Hagi, 76).

Rezerve: 1. Niță, 16. Lazar - 2. Crețu, 6. Manea, 22. Camora.

Clasamentul arată astfel: 1. Austria - 9p, 2. Norvegia - 9p, 3. România - 4p, 4. Irlanda de Nord - 1p.

În etapa viitoare, tricolorii vor întâlni Irlanda de Nord, în deplasare, pe 18 noiembrie, de la ora 21.45.

Sursa foto: Facebook (Echipa națională de fotbal a României)

Gabriel Iancu, de la FC Viitorul, o repriză în Islanda - România. Tricolorii au ratat calificarea la Euro

09 Oct 2020 2289

Căpitanul FC Viitorul Gabriel Iancu, cel mai bun marcator în Liga 1 din acest an calendaristic

02 Oct 2020 2221

FC Viitorul Ruben de la Barrera - ”Pentru noi e o victorie importantă, dar și un moment important”

29 Sep 2020 1494

FC Viitorul, prima victorie din noul sezon. Succes categoric cu Astra Giurgiu. S-au marcat cinci goluri!

26 Sep 2020 1489

Fundașul Romario Benzar, din nou în tricoul FC Viitorul „Am revenit acasă. Am petrecut ani minunați aici“

26 Sep 2020 1632

UPDATE Mai mulți fotbaliști de la FC Viitorul Constanța au semnat prelungirea contractelor

24 Sep 2020 1813

Naționala mare a României și cea de tineret dispută astăzi meciuri oficiale. Din cele două loturi fac parte și jucători de la FC Viitorul

04 Sep 2020 2102

„11 pentru România!“ FC Viitorul trimite cei mai mulți jucători la acțiunile loturilor naționale din această perioadă

03 Sep 2020 2223

Viitorul Constanța are 7 jucători la Naționala de seniori și U21

27 Aug 2020 2118

Liga 1, etapa 1 FC Viitorul Constanța - UTA 1-1

22 Aug 2020 2259

Golgeterul Ligii 1. Gabriel Iancu, căpitanul FC Viitorul „Am zis că trebuie să schimb ceva în jocul meu, în atitudinea mea“

18 Aug 2020 2148

Fotbalistul Gabriel Iancu, de la FC Viitorul, golgeterul sezonului 2019/2020 al Ligii 1

07 Aug 2020 2227

Accidentările și-au spus cuvântul FC Viitorul, învinsă de Sepsi Sf. Gheorghe

01 Aug 2020 2012

FC Viitorul - Sepsi Sf. Gheorghe, sâmbătă, la Ovidiu. 15 goluri marcate în cele trei dispute directe de până acum din acest sezon! (galerie foto)