Ghinion pentru jucătoarea de tenis Sorana Cîrstea

Jucătoarea de tenis Sorana Cîrstea a fost eliminată în primul tur al turneului WTA de la Budapesta. Sportiva a fost învinsă, astăzi, în două seturi, cu 6-3, 6-2, de Carina Witthoeft.

Sorana Cîrstea rămâne cu un cec de 2.100 dolari și un punct WTA.

Sorana Cîrstea părăsește turneul de la Brisbane. Românca a fost învinsă cu 2-1 de Linda Noskova

31 Aug 2023 728

Sorana Cîrstea a câştigat turneul WTA 125 de la Reus (Spania)

07 May 2023 1076

Tenis Victorie importantă pentru Sorana Cîrstea la Indian Wells în fața favoritei 5. S-a calificat în sferturile de finală ale turneului

15 Mar 2023 1048

Mesaje de susținere pentru Simona Halep în scandalul de dopaj. Ce i-au transmis Sorana Cîrstea, Mihaela Buzărnescu și Jaqueline Cristian

22 Oct 2022 1613

Tenis. Sorana Cîrstea a fost învinsă de Tatjana Maria, în turul al doilea la Wimbledon

29 Jun 2022 925

Meciurile Simonei Halep şi Soranei Cîrstea din semifinale de la Birmingham au fost reprogramate

18 Jun 2022 2037

Tenis Sorana Cîrstea s-a calificat în semifinalele turneului WTA 250 pe iarbă de la Birmingham

17 Jun 2022 1119

Sorana Cîrstea s-a oprit în turul secund al turneului de Mare Şlem de la Roland Garros

25 May 2022 1754

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul al doilea la Roland Garros

22 May 2022 1663

Sorana Cîrstea s-a calificat în semifinalele turneului WTA 250 de la Istanbul

22 Apr 2022 1853

7 aprilie 1990. Jucătoarea română de tenis, Sorana Cîrstea împlinește astăzi 32 de ani

07 Apr 2022 1252

Simona Halep s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Indian Wells unde o va întâlni pe Sorana Cîrstea