Gloria Albești a învins cu 5-1 în deplasare Farul II. La pauză a fost 5-0! (VIDEO)

Etapa a 12-a a Ligii a 3-a, seria a treia, i-a adus, astăzi, Gloriei Albești un succes cu un scor fluviu, înregistrat și în deplasare, cu Farul Constanța II: 5-1!

Mai mult, oaspeții au înscris toate golurile în prima repriză și au condus cu 5-0 până în minutul 88!

Au marcat Alexandru Muscă 23, Cosmin Zamfir 28, Cristian Stoian 34, Mihai Zugravu 38 și Stelian Mișilaricu 41, respectiv Valentin Dumitrache 88.

Au evoluat formațiile:

Farul II (antrenori, Sorin Rădoi și Marius Axinciuc): Mușat - Cocot (46 Aioanei), Bîrzu, Martinovic (46 Stancu), Mitulețu - R. Ion, Iorga, Dumitrache - Vîlea (78 Calu), Cojocaru, Pelivan (46 Băsceanu). Rezerve neutilizate: Cimpoeșu - Chiper, Tronea, Băceanu.

Gloria Albești (antrenori, Vasile Enache și Gabriel Dinică): Ciuperceanu - Mișilaricu (83 Sapioniac), Florea (83 Muzechearu), Stoian, Puiu - Anton, Neicu (69 Marin) - Grigore (46 Roată), Zugravu, Zamfir (78 Sandu) - Muscă. Rezerve neutilizate: Rotaru - Mărgean, Moroianu, Pîslaru.

Este prima victorie obținută de către CS Gloria Albești în meciurile oficiale cu FC Farul Constanța II, succes care urcă echipa noastră pe un onorant loc 2 în clasament. Remarcabil este și atacul echipei noastre, care a perforat poarta Farului II de cinci ori, ajungând astfel la un total de 39 goluri marcate în actualul campionat, fiind practic cel mai bun atac din toate cele 100 echipe participante la Liga 3, se arată pe pagina de Facebook a Gloriei Albești.

A treia reprezentantă a județului Constanța în seria a treia a Ligii a 3-a, nou promovata Gloria Băneasa, s-a impus și ea cu 5-1 în deplasare în această etapă, învingând Agricola Borcea!

La pauză, scorul a fost 2-0 pentru oaspeți, golurile victoriei fiind înscrise de Kenneth Obananaya, Marius Dumitrașcu, Iulian Badea, Victor Militaru și Pandele.

În celelalte partide ale runei s-au înregistrat rezultatele: Înainte Modelu - CS Afumați 1-3, FC Voluntari II - Recolta Gheorghe Doja 2-2 și Amara - Dunărea Călărași 0-4.

Clasament: 1. CS Afumați – 27p, 2. Gloria Albești – 22p, 3. Recolta Gheorghe Doja – 21p, 4. Înainte Modelu – 20p, 5. Farul II – 20p, 6. Dunărea Călărași – 16p, 7. FC Voluntari II – 14p, 8. Gloria Băneasa – 13p, 9. Agricola Borcea – 9p, 10. CS Amara – 4p.

Sursa foto: Farul Constanța