Gloria Băneasa, aproape de victorie pe terenul Farului Constanța II (VIDEO)

În etapa a zecea a Ligii a 3-a la fotbal, seria a treia, pe terenul central din Complexul Academiei Hagi, de la Ovidiu, s-au întâlnit două dintre reprezentantele județului Constanța, Farul Constanța II și nou promovata Gloria Băneasa.

Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1. Oaspeții au deschis scorul în minutul 66, prin Kenneth Obananaya, iar Farul II a egalat în ultimul minut, prin Ionuț Cojocaru.

Au evoluat formațiile:

Farul II (antrenori, Sorin Rădoi și Marius Axinciuc): Mușat - Mboko, Duțu, Ștefănescu, Mitulețu - Banu, Martinovic (71 Stancu), Iorga (71 Vîlea) - Dumitrache (90 Pelivan), Andronache, Calu (54 Cojocaru). Rezerve neutilizate: Cimpoeșu - Cocot, Răduța, Băsceanu, Băceanu.

Gloria Băneasa (antrenor, Ion Sîrbu): Florică - Gogor, Băniță, Ovye, Badea, Tătar (87 Demeter), Marinescu (46 Avram), Bolojan (78 Dumitrașcu), Moraru (46 Trey), Obananaya, Militaru. Rezerve neutilizate: Șerban - Matei, Mărgărit.

A treia echipă din județul Constanța din competiție, Gloria Albești, a cedat cu 0-3 (0-1) în deplasare cu Dunărea Călărași.

Înfrângere dură suferită de băieții noștri în primul meci din returul campionatului, este mesajul Gloriei.

Pentru echipa din Albești (antrenor principal, Vasile Enache; antrenor second, Gabriel Dinică) au evoluat: Sebastian Ciuperceanu - Andrei Florea, Cristian Stoian, Adrian Sapioniac, Răzvan Puiu, Mihai Zugravu, Mihnea Neicu, Mădălin Anton, Alexandru Vieru, Cosmin Zamfir, Alexandru Muscă. Au mai intrat: Robert Pîslaru, Stelian Mișelăricu, Fineas Roată, Dumitru Muzechearu și Horia Marin. Rezerve neutilizate: Dragoș Grigore, Sandu Vlad, Robert Mărgean

Celelalte rezultate ale rundei: Înainte Modelu - Recolta Gh. Doja 2-2, FC Voluntari II - Agricola Borcea 1-4 și CS Amara - CS Afumați 0-5.

10. CS Amara - 4p.

Sursa foto: Academia Hagi și Facebook (Gloria Albești)

Liga a 3-a Gloria Băneasa și Axiopolis Cernavodă, înfrângeri în ultima etapă din sezonul regular. Urmează turneul play-out

24 Mar 2024 1435

Liga a 3-a Constanța Egal pentru Gloria Băneasa, în etapa a 17-a. Axiopolis Cernavodă, înfrângere

17 Mar 2024 902

Fotbal Liga a 3-a Gloria Băneasa, învingătoare în deplasare în meciul cu Axiopolis Cernavodă

09 Mar 2024 1061

Fotbal județul Constanța Moment de reculegere ținut la meciul CS Peștera - Gloria Băneasa II (GALERIE FOTO)

04 Mar 2024 1017

Județul Constanța Fostul internațional Costin Lazăr, antrenor la Gloria Băneasa. L-a înlocuit pe banca tehnică pe Eugen Trică

16 Feb 2024 1484

Județul Constanța. Doliu în fotbal A murit Nicolae Cabrancea, fost jucător și președinte la Gloria Băneasa

05 Feb 2024 1111

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă și Gloria Băneasa, înfrângeri în etapa a 15-a. 12 goluri marcate în meciurile lor!

02 Dec 2023 1346

Liga a 3-a Gloria Băneasa, victorie cu FC Voluntari 2. Axiopolis Cernavodă, învinsă după ce a condus la pauză

18 Nov 2023 1586

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă a condus până în minutul 90 pe terenul celei de-a treia clasate

12 Nov 2023 1844

Liga a 3-a Înfrângeri pe teren propriu pentru Axiopolis Cernavodă și Gloria Băneasa în etapa a 11-a

04 Nov 2023 2051

Liga a 3-a Gloria Băneasa, succes cu Recolta Gheorghe Doja

29 Oct 2023 1111

Victorii pentru Axiopolis Cernavodă și Gloria Băneasa în Liga a 3-a

21 Oct 2023 1244

Liga a 3-a În inferioritate numerică, Axiopolis Cernavodă a învins echipa de pe locul trei și a urcat în clasament

15 Oct 2023 2635

Gloria Băneasa, victorie cu Axiopolis Cernavodă. Una dintre echipele din serie, în doliu, după decesul antrenorului secund