Gol în minutul 90+3! FC Viitorul a scăpat printre degete victoria cu Sepsi Sf. Gheorghe. Hagi, nervos!

FC Viitorul a susținut în această seară meciul din etapa a patra a Ligii 1, întâlnind în deplasare Sepsi Sf. Gheorghe, a 250-a confruntare susținută de echipa de pe litoral în Liga 1!.

Partida s-a încheiat la egalitate, 2-2, dar oaspeții au scăpat victoria printre degete, fiind egalați în minutul 90+3!

Sepsi a condus cu 1-0 la pauză, grație golului lui Carnat, din minutul 37, însă FC Viitorul a întors scorul la scurtă vreme de la începerea reprizei a doua, grație reușitelor lui Ciobanu (47- cu un șut din afara careului, specialitatea casei) și Eric (52 - din penalty).

Partida părea că se îndreaptă spre succesul Viitorului, dar, în ultimele secvențe ale partidei, în minutul 90+3, Bouhenna a înscris pentru 2-2, scor cu care s-a terminat confruntarea.

La acest gol, FC Viitorul a acuzat însă un fault la Ghiță, iar Gică Hagi, managerul tehnic al oaspeților, a fost nervos din pricina validării reușitei.

Pentru FC Viitorul au jucat: Căbuz - Boboc, Țîru (cpt.), Ghiţă, De Nooijer - Artean, A. Ciobanu, St. Filip (53 M. Dulca)  – Eric (78 Mladen) - Calcan, A. Pitu (70 Houri).

Cu zece puncte, după trei victorii și un egal, FC Viitorul continuă să se afle pe locul întâi în clasament, la egalitate cu CFR Cluj.

În etapa viitoare, FC Viitorul va întâlni pe teren propriu FC Botoșani (locul 4, cu 8 puncte), luni, 12 august, de la ora 21.00.

Sursa foto: Facebook (FC Viitorul)