Handbal CSM Constanța a trecut în deplasare de penultima clasată. A zecea victorie a sezonului

Etapa a 13-a a Ligii Naționale (ultima din tur) i-a adus o victorie formației masculine de handbal CSM Constanța, ocupanta locului doi în ierarhie, care a dispus în deplasare de penultima clasată, CSM Odorheiu Secuiesc.

Oaspeții s-au impus cu 36-23, după ce au condus și la pauză, cu 18-13.

CSM Constanța bifează a 10-a victorie în acest sezon. Jocul a fost controlat de la un capăt la altul de handbaliștii antrenați de George Buricea și Ionuț Pușcașu, care au intrat la pauză cu un avantaj de 5 goluri, pe care l-au dublat până la jumătatea reprizei secunde. Au evoluat: Rusu, Preda - Drăgan 7 goluri (1x7m), Ravnic 5, Susanu 5, Brasseleur 4, Nistor 3 (2), Stankovic 3 (3), Komogorov 3, Ilie 2, Caba 2, Nikolic 1, Rareș Ștefan 1, Chikovani, Raso, Teodor Ștefan. CSM Constanța se menține pe locul 2 în Liga Zimbrilor, cu 10 victorii, un egal și două înfrângeri. În etapa următoare, pe 4 Decembrie, va juca tot în deplasare, cu CSM 2007 Focșani, se arată pe pagina de Facebook a CSM Constanța.

CSM Constanța a acumulat 31 de puncte până acum. Formația de pe locul trei, Minaur Baia Mare, e la un punct în spatele echipeie de pe litoral.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (CSM Constanța)