Handbaliștii de la CS Medgidia, victorie la scor cu CNOPJ București

• CS Medgidia și HC Dobrogea Sud II evoluează la turneul de la Cluj al Diviziei A, seria B.

Echipa masculină de handbal CS Medgidia a debutat cu dreptul, astăzi, în turneul de la Cluj al Diviziei A, seria B.

Pregătiți de Adrian Georgescu și Ionuț Deli-Iorga, handbaliștii de pe litoral au învins la scor, 48-28 (23-10), CNOPJ București, iar sâmbătă, de la ora 18.00, vor întâlni HC Dobrogea Sud II Constanța.

Încă din prima repriză, Medgidia a arătat supremație și a condus toată partida până la fluierul final, se arată pe pagina de Facebook a CS Medgidia.

HC Dobrogea Sud II în schimb a pierdut prima partidă, cedând la limită (după ce a condus la pauză) în duelul cu CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu, scor 28-29 (14-13).

Sursa foto: Facebook (CS Medgidia)