HC Dobrogea Sud a învins Politehnica Timișoara la diferență de șapte goluri

HC Dobrogea Sud și Politehnica Timișoara s-au întâlnit astăzi la Constanța, în etapa a noua a Ligii Naționale de handbal masculin, iar victoria le-a aparținut gazdelor, scor 29-22, după ce oaspeții au condus la pauză cu 13-12.

Pentru HC Dobrogea Sud au marcat Irakli Chikovani - 7 goluri (4 de la 7 m), Ionuț Nistor - 6 (1), Dejan Malinovic - 5, Zoran Nikolic - 3, Csog Vencel - 3, Marius Mocanu - 2, Nebojsa Simovic - 1, Ionuț Rotaru - 1 și Gabriel Ilie - 1.

În urma acestei victorii, HC Dobrogea Sud acumulează 10 puncte în clasament, după trei succese, un egal și cinci eșecuri, și urcă o poziție în clasament, de pe 11 pe 10, făcând schimb de locuri tocmai cu Poli Timișoara

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanța