Horia Tecău şi Julien Rojer s-au calificat în sferturi la Wimbledon

Horia Tecău şi Julien Rojer s-au calificat astăzi în sferturi la turneul de Mare Șlem de la Wimbledon, după ce au profitat de abandonul lui Gonzalez, în partida din optimi contra perechii Gonzalez / Zeballos.

Jucătorul argentinian s-a lovit în setul 4 şi a fost scos cu scaunul cu rotile de pe teren, meciul încheindu-se la scorul de 7-6, 3-6, 7-5, 4-3.

Perechea româno-olandeză va evolua cu învingătorii din partida Cabal / Farah şi Jebavy / Oswald.

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer au ratat calificarea în semifinalele Turneului Campionilor

16 Nov 2019 936

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer, prima victorie la Turneul Campionilor. Succes important!

13 Nov 2019 406

Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer susţin al doilea meci de la Turneul Campionilor

24 Oct 2019 438

Perechea Tecău-Rojer, calificată în sferturile de finală ale probei de dublu de la Basel

22 Oct 2019 345

Perechea Tecău- Rojer a pierdut în semifinalele probei de dublu la Stockholm (ATP)

19 Oct 2019 597

Rugbyştii de la Tomitanii Constanţa joacă sâmbătă primul meci acasă din noul sezon al SuperLigii

07 Sep 2019 861

UPDATE Simona Halep s-a calificat în turul doi la US Open, după o victorie în trei seturi cu Nicole Gibbs

28 Aug 2019 788

Perechea Tecău-Rojer, calificată în optimile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Montreal

08 Aug 2019 579

Perechea Tecău-Rojer a pierdut turneul ATP de la Washington

04 Aug 2019 634

UPDATE Când va debuta Simona Halep la Rogers Cup. Horia Tecău, în finală la Washington