Imagini de la eveniment SSC Farul a făcut scor în deplasare cu Înainte Modelu şi a revenit pe primul loc (galerie foto)

Echipa de fotbal SSC Farul Constanta a revenit pe primul loc in clasamentul seriei secunde a Ligii a 3-a, dupa victoria de astazi din deplasare cu Inainte Modelu, scor 5-2 (2-2), din etapa a 23-a a campionatului.

Pentru SSC Farul au marcat R. Stănescu (30, 52), Al. Grigoraş (3 - din penalty), Cl. Dragu (62) si V. Şicu (80).

SSC Farul a avut o bara in minutul 2, peste un minut a deschis scorul, dar gazdele au revenit si in minutul 16 conduceau cu 2-1, dupa reusitele din minutele 6 (Alexa) si 16 (Buliga). Inainte Modelu n-a reusit sa  mentina insa ritmul si dupa pauza, iar SSC Farul s-a impus detasat.

Totusi, echipa de pe litoral a avut un om eliminat, Cârstocea, in minutul 81, la scorul de 5-2, pentru doua cartonase galbene.

In urma acestei victorii, SSC Farul ajunge la 58 de puncte, o egaleaza pe Progresul 1944 Spartac, iar constantenii revin de pe locul doi pe unu, gratie golaverajului superior, +59 (81-22) fara de +47 (72-25).

Progresul 1944 Spartac sta mai bine insa la capitolul rezultate directe si daca egalitatea la puncte se va mentine pana la final va obtine promovarea.

Contra lui Înainte Modelu, SSC Farul a început meciul cu: Gurău - Androne, Lamine, Kwadwo, Vântu - Tudorică, Cârstocea - Al. Grigoraş (cpt.), R. Stănescu, Călințaru - Cl. Dragu. Au mai jucat Zamfir, I. Florea, V. Șicu și Momodou.

• CSM Olteniţa - Agricola Borcea 2-0.
Clasament: 1. SSC Farul - 58p (81-22), 2. Progresul 1944 Spartac - 58p (72-25), 3. Unirea Slobozia - 50p, 4. Axiopolis - 48p, 5. Metalul Buzău - 46p, 6. FCSB II - 43p, 7. FC Voluntari II - 38p, 8. Înainte Modelu - 34p, 9. CSM Rm. Sărat - 27p, 10. CSM Olteniţa - 17p, 11. Sportul Chiscani - 15p, 12. Agricola Borcea - 14p, 13. Delta Dobrogea Tulcea - 10p, 14. Victoria Traian - 3p.

Sursa foto: ZIUA de Constanța