Ioana Stănciulescu (CS Farul) s-a impus la Campionatele Naţionale de gimnastică artistică feminină de la Ploieşti

• Campionatele Naţionale de gimnastică artistică feminină din Sala Olimpia Ploieşti

Ioana Stănciulescu (CS Farul Constanţa) s-a impus la paralele, bârnă şi sol, sâmbătă, în finalele pe aparate ale Campionatele Naţionale de gimnastică artistică feminină, în Sala Olimpia din Ploieşti, potrivit Agerpres.

Stănciulescu, a treia la individual compus, a fost a doua la sărituri, probă în care titlul a fost adjudecat de colega sa de club Silviana Sfiringu, medaliată cu aur la individual compus.

Maria Holbură (CS Farul), gimnastă calificată la Jocurile Olimpice de la Tokyo, s-a clasat pe cinci la bârnă (11,767) şi la paralele (10,533).

Conform surssei citate Larisa Iordache, revenită în competiţie după trei ani, a evoluat în afara concursului, primind 13,333 la paralele (notă mai mare decât campioana) şi 13,767 la bârnă.