Liga a 3-a FC Viitorul II, aproape să învingă liderul CS Afumaţi. Axiopolis Cernavodă şi Gloria Albeşti, succese în deplasare

• Echipa secundă a FC Viitorul a condus cu 1-0 din minutul 23.

În etapa a 16-a a Ligii a 3-a la fotbal, seria a treia, FC Viitorul II a primit, astăzi, vizita liderului CS Afumaţi.

Meciul s-a disputat pe terenul sintetic din Complexul Academiei Hagi, de la Ovidiu, şi s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Echipa secundă a FC Viitorul a fost aproape de victorie, conducând cu 1-0 din minutul 23, după golul lui Ştefan Bodişteanu, şi fiind egalată în minutul 78, când pentru CS Afumaţi a punctat Ştefan Vasile.

Au evoluat formațiile:

FC Viitorul II (antrenor, Constantin Fălină): Stănciulescu - Georgescu (46 Maftei), Bîrzu (46 Hodorogea), Martinovic, Mitulețu (46 Oroian) - Onuț, Crivac, Mălăele (46 Voicu) - Bodișteanu (46 Mustacă), Agiveli, Matiș.

CS Afumați (antrenor, Vasile Neagu): Irimiea - Vasile, Popa, Ghiță, Arnold - R. Avram, Stîngă, Geană, Tudorache (75 Alexe) - Nedelcu, Dedu.

Într-un alt meci jucat astăzi în etapă, Axiopolis Cernavodă a realizat o victorie importantă, 2-1 (0-0) în deplasare cu Înainte Modelu.

Gazdele au condus cu 1-0 (gol în minutul 55), dar Axiopolis a revenit şi a câştigat, în urma reuşitelor lui Rusu (64) şi Dragoş Grigore (78).

3 puncte importante câștigate azi în deplasarea de la Modelu, grație golurilor lui Rusu și Dragoș! Ne menținem pe locul 3, cu 26 de puncte. Felicitări jucătorilor și staff-ului!, se arată pe pagina de Facebook „Suporter Axiopolis Cernavodă”.

O victorie preţioasă în deplasare a înregistrat şi a treia reprezentantă a judeţului Constanţa în Liga a 3-a, Gloria Albeşti, 1-0 cu Recolta Gheorghe Doja. Unicul gol al meciului a fost reuşit de Constantin Bumbac, în minutul 70.

Celelalte rezultate au fost: SC Popești Leordeni - Mostiștea Ulmu 2-2 şi ACSM Oltenița - Agricola Borcea 3-4.

Clasament: 1. CS Afumaţi - 39p, 2. Mostiştea Ulmu - 37p, 3. Axiopolis Cernavodă - 26p, 4. SC Popeşti Leordeni - 23p, 5. FC Viitorul II - 23p, 6. Agricola Borcea - 20p, 7. Înainte Modelu - 19p,  8. Gloria Albeşti - 16p, 9. Recolta Gheorghe Doja - 13p, 10. ACSM Olteniţa - 5p.

În secţiunea Galerie Foto găsiţi mai mute imagini de la meciul FC Viitorul II - CS Afumaţi. Sursa foto: Academia Hagi