Liga a 3-a Gloria Albești, înfrângere în restanța cu Mostiștea Ulmu

• Partida Gloria Albești - Mostiștea Ulmu a contat pentru etapa a opta a Ligii a 3-a, seria a treia.

Echipa de fotbal Gloria Albești, nou promovată în Liga a 3-a, a susținut astăzi meciul restant, de pe teren propriu, cu Mostiștea Ulmu, contând pentru etapa a opta a seriei a 3-a.

Partida le-a revenit cu 1-0 (1-0) oaspeților, care, în urma acestui succes, se află pe locul doi în clasament.

Reprezentantele județului Constanța ocupă următoarele poziții în ierarhie: Axiopolis Cernavodă - 3 (cu 17 puncte), FC Viitorul II - 7 (cu 11 puncte, dar un meci în minus), Gloria Albești - 8 (cu 6 puncte).

Restanța FC Viitorul II - CSM Oltenița, din etapa a noua, a fost programată miercuri, 18 noiembrie, de la ora 14.00.

Sursa foto: Facebook (Gloria Albești)

Axiopolis şi Gloria Albeşti, egal la Cernavodă, după ce oaspeţii au condus la pauză

05 Mar 2021 1185

Şapte goluri marcate în amicalul dintre Agricola Borcea şi Gloria Albeşti

03 Mar 2021 1791

FC Viitorul Under-17 a condus Gloria Albeşti cu 3-0 la pauză, dar nu a reuşit să câştige meciul

26 Feb 2021 2126

Gloria Albeşti, meci test disputat cu Înainte Modelu. Ce partide amicale va mai susţine echipa constănţeană

24 Feb 2021 2057

Gloria Albeşti a învins FC Viitorul Under-17 într-un meci amical

19 Feb 2021 2022

FC Viitorul II a învins Înainte Modelu, într-un meci amical. Zece goluri marcate de constănțeni

30 Jan 2021 2415

FC Viitorul II, victorie cu 7-0 în partida de verificare cu Gloria Albeşti

20 Jan 2021 1111

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă, remiză cu echipa de pe locul secund, Mostiștea Ulmu

14 Nov 2020 2251

Axiopolis Cernavodă are cele mai multe goluri marcate dintre toate echipele celor zece serii ale Ligii a 3-a

13 Nov 2020 3456

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă, victorie categorică cu Gloria Albești

07 Nov 2020 2736

Meci, la Cernavodă, între Axiopolis și Gloria Albești. FC Viitorul II întâlnește ”lanterna roșie”

07 Nov 2020 2995

Liga a 3-a FC Viitorul II se duelează cu liderul clasamentului. Miercuri, joacă și Axiopolis Cernavodă

04 Nov 2020 2704

Axiopolis Cernavodă, egal cu SC Popești Leordeni, FC Viitorul II - înfrângere cu Recolta Gheorghe Doja

31 Oct 2020 2701

În Liga a 3-a, meciul Gloria Albești - Mostiștea Ulmu a fost amânat

31 Oct 2020 2683

Gloria Albești, învinsă neașteptat pe teren propriu de ultima clasată, Recolta Gheorghe Doja