Liga a 3-a Gloria Albești, scor de tenis cu Agricola Borcea. Echipele litoralului, victorii clare (VIDEO)

Gloria Albești. Sursa foto: Facebook (Gloria Albești)

Etapa a cincea a Ligii a 3-a la fotbal, seria a treia, le-a adus succese clare reprezentantele județului Constanța.

Rezultatele au fost:

Gloria Albești - Agricola Borcea 6-0 (Mădălin Anton 13, Alexandru Vieru 20, Robert Pîslaru (64 – din penalty, Cosmin Zamfir 84, 89, 90+3)

Gloria Băneasa - FC Voluntari II 5-1 (Iulian Badea - 2, Alexandru Mitroi, Petre Bolojan, Vlad Tătar)

CS Amara – Farul Constanța II 0-3 (Luca Banu 43, Robert Băceanu 45+1 și Valentin Dumitrache 73).

În ultimul meci, au evoluat formațiile:

CS Amara (antrenor, Marius Pletea): Bănescu - Andrei, Croitoru, Câlțea, Tomescu, Radu, Nistor, Zaharia, Ciobotaru, Negustoru, Gheorghe. Rezerve: Bucur - A. Ilie, Tudor, Lazăr, Georgescu, Nohai, Constantin, Negoiu, M. Ilie.

Farul II (antrenori, Sorin Rădoi și Marius Axinciuc): Mușat (88 Cimpoeșu) - Calu, Martinovic, B. Lazăr, Mitulețu - Banu, Stancu (74 Dulcea), Iorga (88 Chiper) - Dumitrache, Băceanu (88 Tronea), Pelivan.

În celelalte partide, s-au înregistrat rezultatele: CS Afumați - Recolta Gheorghe Doja 1-2 și Dunărea Călărași - Înainte Modelu 0-0.

Clasament: 1. Recolta Gheorghe Doja - 10p, 2. Dunărea Călărași - 9p, 3. CS Afumați - 9p, 4. Farul II - 9p, 5. Gloria Băneasa - 8p, 6. Înainte Modelu - 8p, 7. Gloria Albești - 7p, 8. FC Voluntari II - 6p, 9. CS Amara - 1p, 10. Agricola Borcea - 0p.