Liga a 3-a Gloria Albeşti, victorie la scor. FC Viitorul II şi Axiopolis Cernavodă, înfrângeri

• S-au disputat meciurile din etapa a 13-a a Ligii a 3-a la fotbal, seria a treia.

Reprezentantele judeţului Constanţa în seria a treia a Ligiia 3-a la fotbal au disputat, astăzi, meciurile din etapa a 13-a, bilanţul fiind de o victorie şi două eşecuri.

Succesul i-a aparţinut Gloriei Albeşti, care a trecut cu 5-2 pe teren propriu de ultima clasată, ACSM Olteniţa.

Axiopolis Cernavodă a întâlnit pe teren propriu liderul clasamentului, CS Afumaţi, în faţa căruia a cedat cu 1-3 (1-2).

Golul gazdelor a fost reuşit de Moise (45), oaspeţii punctând în minutele 9, 42 şi 90.

FC Viitorul II s-a duelat în deplasare cu a doua clasată, Mostiştea Ulmu, care s-a impus cu 1-0.

Unicul gol a fost marcat de Nicolae Leafu (în minutul 79), care a reluat cu capul în plasă în urma unui corner.

Au evoluat formațiile:

Mostiștea Ulmu (antrenor Vlad Ștef): Răduță - Ilie, Acasandrei, Leafu, Gheorghe, Tăbăcariu, Chirică, M. Mihai, Milea, Stoian, Radu. Rezerve: Meilă - Lixandru, Dogaru, Niculae, Ionică, Romanescu, Roșu, G. Mihai, Velicu.

FC Viitorul II (antrenor Constantin Fălină): Șerban - Georgescu, Dănuleasa, Buta, Grosu - Voicu (46 Iorga), Grameni, Onuț (70 Lazăr) - Bodișteanu (58 Haită), Mustacă (80 Cojocaru), Matiș. Rezerve neutilizate: Stănciulescu - Oroian, Mouaddib.

Celelalte rezultate ale etapei au fost: Agricola Borcea -  Recolta Gheorghe Doja 0-0 şi SC Popești Leordeni - Înainte Modelu 3-1.

Clasament: 1. CS Afumaţi - 34p, 2. Mostiştea Ulmu - 30p, 3. Axiopolis Cernavodă - 22p, 4. FC Viitorul II - 20p, 5. Înainte Modelu - 19p, 6. SC Popeşti Leordeni - 18p, 7. Agricola Borcea - 16p, 8. Recolta Gheorghe Doja - 12p, 9. Gloria Albeşti - 9p, 10. ACSM Olteniţa - 5p.

Sursa foto: Facebook (Suporter Axiopolis Cernavodă)