Liga a 3-a și Liga Elitelor Robert Mustacă și Răzvan Iorga, goluri spectaculoase pentru echipele FC Viitorul

• FC Viitorul II a învins cu 1-0 Înainte Modelu, iar FC Viiorul Under-19 a trecut cu 7-1 de Kids Tâmpa Brașov.

Tinerii fotbaliști Robert Mustacă și Răzvan Iorga au înscris goluri foarte frumoase, în meciuri oficiale, pentru echipele FC Viitorul la care evoluează.

Atacantul de 18 ani Robert Mustacă (născut pe 5 octombrie 2002) a punctat în meciul din etapa a zecea a Ligii a 3-a, seria a treia, FC Viitorul II - Înainte Modelu 1-0. Pe lângă faptul că a fost deosebit (execuție acrobatică din careu), golul său (venit pe final, în minutul 83) a fost și decisiv, aducându-le victoria jucătorilor constănțeni. Oaspeții puteau pleca însă cu un punct de la Ovidiu, beneficiind de un penalty în minutul 90+4. A executat Teodorescu, dar portarul Tordai a apărat, iar meciul s-a încheiat cu 1-0 pentru FC Viitorul II. La finele anului, FC Viitorul II ocupă locul patru în clasament, cu 17 puncte, având cinci victorii, două egaluri și trei eșecuri în zece meciuri, golaveraj 23-18.

FC Viitorul U-19 e pe locul întâi

În Liga Elitelor, categoria de vârstă Under-19 (jucători născuți după 1 ianuarie 2002), Seria Est, FC Viitorul a întâlnit în etapa a opta Kids Tâmpa Brașov, de care a dispus cu 7-1. Golurile partidei au fost marcate de Luca Andronache (10, 74), Robert Mustacă (30), Răzvan Iorga (40), Ștefan Bodișteanu (42, 73), Alexandru Mitulețu (52), respectiv Andrei Mureșan (54). Reușita lui Răzvan Iorga a fost îndelung aplaudată. În vârstă de 17 ani, mijlocașul născut pe 12 august 2003 a punctat pentru 3-0 cu un șut din afara careului, la vinclu. În clasament, FC Viitorul U-19 e pe locul întâi, cu 21 de puncte, având șapte victorii și un eșec în opt partide, golaveraj 32-5. Pe poziția secundă se află Concordia Chiajna, la egalitate de puncte cu liderul, dar cu golaveraj inferior, 32-10.

Sursa foto: FC Viitorul

Liga a 3-a FC Viitorul II, victorie cu Înainte Modelu. Penalty ratat în minutul 90+4!