Liga a III-a, etapa 3, disputată pe stadionul Farul Farul Constanța II - Înainte Modelu 3-1 (video)

• Oaspeții au deschis scorul în min.40 prin Daniel Gheorghe, însă fariștii au egalat până la pauză prin Gabriel Georgescu (min.45+2).
  • ​După pauză elevii lui Sorin Rădoi și Stere Banoti au preluat definitiv frâiele partidei și au obținut victoria după ce au mai punctat Carlo Casap (min.67) și Luca Andronache (min.80).
Farul Constanța II a disputat, vineri după-amiază, confruntarea cu Înainte Modelu din cadrul etapei a 3-a a campionatului Ligii a III-a, Seria a III-a.

Disputată pe stadionul Farul, partida s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 3-1 (1-1).

Programul etapei a 3-a - vineri, ora 17.00: Farul Constanța II - Înainte Modelu 3-1; sâmbătă, ora 17.00: SC Popești Leordeni - FC Voluntari II, CSM Fetești - Recolta Gh. Doja, Agricola Borcea - Gloria Albești, CS Afumați - ACSM Oltenița. Clasament Liga a III-a, Seria a III-a.

Au evoluat formațiile:

Farul II (antrenori Sorin Rădoi, Stere Banoti): Mușat - Al. Georgescu, Bîrzu, (77 Călin) Ștefănescu (46 Sîrbu), Chera (71 Lazăr) - Tănasă (71 Onuț), Buta, Josemi (60 Casap) - Cojocaru, Andronache, Bodișteanu. Rezerve neutilizate: Trandafir - Agiveli, Bujor.

Înainte Modelu (antrenor Gabriel Deaconu): Voicu - Struțu, Nicolae, Vl. Georgescu, Ilie (60 Ghețu), Vasile, Teodorescu (77 Mar. Negoi), Răduca, Moise (77 Cl. Negoi), Andreescu, D. Gheorghe (60 L. Gheorghe). Rezerve neutilizate: Răducanu - Dobre, Pancisin, Atănăsoaie, Chebac.

Au arbitrat: Ana Maria Terteleac (Berceni) - Ion Onicescu (Glodeni, DB.), Adrian Păunescu (Târgoviște).

Sursa video-captura: Youtube/Farul Constanta TV
Sursa text: farulconstanta.com