Imagini de la eveniment Victorie mare! FC Viitorul a învins Dinamo cu 4-1 la Ovidiu. Gazdele au ratat și un penalty! (galerie foto)

FC Viitorul și Dinamo București se întâlnesc în această seară, pe stadionul central al Academiei Hagi, de la Ovidiu, în etapa a 17-a sezonului regulat din Liga 1.

În clasament, FC Viitorul se află pe locul trei, cu 29 de puncte, în vreme ce Dinamo ocupă poziția a zecea, cu 18 puncte.

FC Viitorul (manager tehnic, Gică Hagi) începe meciul cu: V. Cojocaru - Boboc, Mladen, V. Ghiță, De Nooijer - Achim, Artean, Vână - I. Hagi, Voduț, Drăguș.

Rezerve: Buzbuchi - Ciobanu, Luchin, Mățan, Houri, Iacob, Casap.

Echipa de start a lui Dinamo (antrenor, Mircea Rednic) este: Penedo - Sorescu, D. Ciobotariu, Katsikas, Vl. Olteanu - Hanca, Ait Atmane, Cooper, Salomao - D. Popa, Montini.

Rezerve: Muțiu - Gomelt, R. Grigore, Nistor, Neicuțescu, Pesic, Zenke.

UPDATE 14: În prelungiri, FC Viitorul primește un penalty, obținut de Ianis, însă Mățan ratează! Arbitrul fluieră imediat finalul partidei. Viitorul obține o victorie mare, cu 4-1!

UPDATE 13: În minutul 90, FC Viitorul urca scorul la 4-1! Ianis Hagi reușește dubla. Ce victorie pentru grupa lui Hagi!

UPDATE 12: În minutul 77, scorul devine 3-1 pentru FC Viitorul. A punctat Achim din careu, pasă Mățan.

UPDATE 11: În minutul 74, Drăguș este înlocuit de Houri la FC Viitorul. Anterior, Drăguș îl pusese la încercare pe portarul advers, cu un șut de la marginea careului. În minutul 76, schimba si Rednic, Neicuțescu în locul lui Montini.

UPDATE 10: Ocazie mare pentru FC Viitorul în minutul 71, Ianis Hagi trimite puțin peste poartă, din cădere, după o pasă a lui Mățan.

UPDATE 9: Hagi mută din nou de pe banca tehnica, în minutul 68, trimițăndu-l în teren pe Andrei Ciobanu în locul lui Sebastian Mladen.

UPDATE 8: Prima schimbare la FC Viitorul, în minutul 54, Mățan în locul lui Voduț.

UPDATE 7: A început repriză secundă.

UPDATE 6: S-a încheiat prima repriză. FC Viitorul conduce cu 2-1!

UPDATE 5: În minutul 38, Dinamo face prima schimbare, Ricardo Grigore în locul lui Daniel Popa.

UPDATE 4: FC Viitorul trece în avantaj în minutul 37, după ce Ianis Hagi a înscris din lovitură liberă! 2-1! Spectatorii scandează "B-ul" la adresa lui Dinamo, aluzie la poziția slabă din clasament a câinilor roșii.

UPDATE 3: Din minutul 32, Dinamo joacă în zece oameni, Vlad Olteanu primind al doilea cartonaș galben pentru un fault și fiind eliminat.

UPDATE 2: Minutul 13, cu ghinion pentru FC Viitorul. Dinamo egalează, prin Montini, cu un șut din careu.

UPDATE 1: Meciul a început. Înainte de start s-a intonat Imnul Național al României.

În minutul 4, FC Viitorul a deschis scorul, grație lui Denis Drăguș, care a punctat din apropiere!

Sursa foto: ZIUA de Constanţa