Imagini de la eveniment Campioana CFR Cluj a învins FC Viitorul la Ovidiu cu un gol în repriza secundă (galerie foto+video)

În clasament, FC Viitorul ocupă locul patru, cu 22 de puncte, în vreme ce campioana en-titre a României se află pe prima poziție, cu 30 de puncte.

Gică Hagi, managerul tehnic al FC Viitorul, incepe meciul cu: V. Cojocaru - Boboc, Țîru, Ghiță, De Nooijer - Houri, Băluță, Vînă - Calcan, I. Hagi (cpt.), Drăguș.

Rezerve: Tordai - Mladen, Casap, Rivaldinho, Achim, Ciobanu, Eric.

Echipa de start a CFR Cluj (antrenor, Alin Minteoan) este: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, Paulino - Deac (cpt.), Bordeianu, Djokovic - Ioniță, Omrani, Păun.

Rezerve: Collado - Peteleu, Lang, Hoban, Rua, Petrila, Bud.

Golgeterul oaspeților, George Țucudean, nu este nici macar pe banca de Rezerve, după ce s-a accidentat astăzi la antrenamentul de la Constanța și este în pericol să rateze si meciurile echipei naționale cu Suedia si Insulele Feroe, din preliminariile Campionatului European din 2020.

UPDATE 18: S-a încheiat partida. CFR Cluj a câștigat cu 1-0.

UPDATE 17: Ultima schimbare la CFR Cluj, în prelungiri, Bud în locul lui Omrani.

UPDATE 16: FC Viitorul domina finalul de meci, CFR se apără cu îndârjire. Nici Ianis nu reușește să marcheze, în minutul 85. Un minut mai tarziu, o nouă schimbare la CFR, Rua în locul lui Păun.

UPDATE 15: Ciobanu rateaza egalarea, tragand peste poarta de la 16 m, în minutul 83.

UPDATE 14: În minutul 79, CFR Cluj face prima schimbare, Hoban în locul lui Ioniță.

UPDATE 13: Ultima schimbare la FC Viitorul, în minutul 75, Eric în locul lui De Nooijer.

UPDATE 12: În minutul 73, CFR Cluj deschide scorul la Ovidiu, prin Păun, care a înscris cu un șut din centrul careului.

UPDATE 11: A doua schimbare la FC Viitorul este operată în minutul 63, Ciobanu în locul lui Calcan.

UPDATE 10: În minutul 57, Cojocaru are o nouă intervenție inspirată în fața lui Ioniță, respingând în corner

UPDATE 9: Prima schimbare de jucători la FC Viitorul, Rivaldinho în locul lui Drăguș, în minutul 52.

UPDATE 8: A început repriza a doua.

UPDATE 7: S-a încheiat prima repriză. FC Viitorul si CFR Cluj sunt la egalitate, 0-0

UPDATE 6: Ianis Hagi trage din afara careului în minutul 39, dar nu-l poate bate pe Arlauskis.

UPDATE 5: O nouă ratate mare a lui Drăguș, cap din careu pe lângă din poziție foarte bună.

UPDATE 4: În minutul 29, portarul Viitorului, Cojocaru, intervine foarte bine la sutul din apropiere al lui Ioniță.

UPDATE 3: Denis Drăguș se arată si el periculos pentru poarta oaspetilor, în minutul 26, când nu nimerește ținta din careu

UPDATE 2 În minutul 8, Ianis Hagi ratează o ocazie importanta, sutand puțin pe lângă din careu.

UPDATE ora 20.31. Meciul a început. CFR Cluj a avut lovitura de start.

Sursa foto: ZIUA de Constanta