Imagini de la eveniment Meci de gală la Ovidiu. FC Viitorul s-a duelat cu FCSB. Oaspeții au revenit de la 0-2!

Stadionul central al Academiei Hagi, de la Ovidiu, gazduieste in aceasta seara, de la ora 20.45, partida dintre campioana Romaniei, FC Viitorul, si liderul actual al clasamentului, FCSB.
Partida conteaza pentru etapa a sasea a turneului play-off din Liga 1.

FCSB conduce ierarhia cu 41 de puncte, in vreme ce FC Viitorul e pe patru, cu 29 de puncte.

FC Viitorul (manager tehnic, Gică Hagi) incepe meciul cu: V. Cojocaru - Mladen, Țîru, V. Ghiță, Cr. Ganea - Cicâldău, Băluță, Vână - Mățan, Gavra, I. Hagi (cpt.).

Rezerve: Buzbuchi - De Nooijer, Casap, Hodorogea, Drăguş, Lima, Căpuşă.

FCSB (antrenor, Nicolae Dică) are formula de start: Bălgrădean - Benzar, Planic, Bălaşa, Momcilovic - Pintilii, Ov. Popescu - Man, Budescu, Fl. Tănase (cpt.) - Alibec.

Rezerve: An. Vlad - D. Nedelcu, L. Filip, Gnohere, Junior Morais, Fl. Coman, Teixeira.

Partida va fi arbitrata de Marcel Bârsan (Bucuresti), asistat de Adrian Ghinguleac (Bucuresti) si Marius Nicoară (Mehedinti); rezerva, Adrian Comănescu (Valcea); observatori, Marian Ivan (Brasov) si Constanti Ştefan (Bucuresti).

UPDATE: Meciul a inceput. Lovitura de start i-a apartinut FCSB.

UPDATE: In minutul 19, FC Viitorul deschide scorul, prin Vână, care a tras senzational de la distanta.

UPDATE: Ocazie FC Viitorul, in minutul 31. Cicâldău trimite pe langa din careu, la centrarea lui Mățan.

UPDATE: La scurt timp dupa aceea, gazdele au o situatie rarisima deca majora scorul, mingea fiind respinsa aproape de pe linia portii.

UPDATE: In minutul 35, Ianis trage periculos la poarta, Bălgrădean retine.

UPDATE: In minutul 35, inevitabilul se produce, Viitorul mai inscrie o data, prin Gavra, cu un sut din careu.

UPDATE: FC Viitorul e de neoprit! Gavra rateaza doua bune ocazii de a urca scorul la 3-0! FCSB e inexistenta!

UPDATE: In minutul 45, FCSB reduce din diferenta, prin Man, care a punctat din apropiere. Repriza s-a incheiat cu acest scor, 2-1 pentru FC Viitorul.

UPDATE: A inceput repriza secunda. La pauza, Dică a operat doua schimbari: Gnohere in locul lui Alibec si Teixeira in locul lui Ov. Popescu.

UPDATE: FCSB a inceput mai bine repriza a doua si exercita o presiune constanta la poarta Viitorului.

UPDATE: In minutul 56, FCSB egaleaza, gratie lui Budescu, care a marcat din lovitura libera!

UPDATE: In minutul 57, Hagi face prima schimbare, Casap in locul lui Mățan.

UPDATE: Jocul s-a schimbat total fata de prima repriza. Acum FCSB e la carma meciului si ataca, pe alocuri dezlantuita.

UPDATE: FCSB are si o bara, orin Teixeira, in minutul 69! Imediat Fl. Tănase trage peste din careu.

UPDATE: In minutul 71, schimbari in ambele echipe, Gavra - Căpuşă la Viitorul, Bălaşa - Junior Morais la FCSB.

UPDATE: FCSB e tot mai periculoasa, in minutul 74, Budescu rateaza si el. Viitorul e dominata copios.

UPDATE: Ultima schimbare a meciului, in minutul 79, la FC Viitorul, Hodorogea in locul lui Ţîru.

UPDATE: In minutul 83, Băluță trage pe langa poarta.

UPDATE: Partida s-a incheiat. FC Viitorul - FCSB 2-2!