România a câștigat amicalul cu Turcia de la Cluj. Dublă Gicu Grozav. Ganea și Țucudean, de la FC Viitorul, au fost rezerve

Echipele naționale de fotbal ale României și Turciei susțin, la această oră, un meci amical la Cluj.

În echipa tricoloră, cei doi jucători convocați de la campioana României, FC Viitorul, fundașul stânga Cristi Ganea și atacantul George Țucudean, sunt rezerve.

Echipa României: 1. Pantilimon - 22. Săpunaru, 6. Chiricheș-cpt., 21. Grigore, 3. Toșca - 8. Pintilii, 23. Stanciu - 26. Deac, 14. Budescu, 10. Grozav - 13. Keșeru. Selecționer: Cosmin Contra.

Rezerve: 12. Tătărușanu, 16. Niță - 2. Bancu, 4. Moți, 5. Hoban, 7. Chipciu, 9. Andone, 11. Torje, 17. Bicfalvi, 19. Țucudean, 20. Hanca, 24. Ganea, 25. Băluță, 27. Bălașa, 28. Tănase, 29. Alibec.

Echipa Turciei: 23. Tekin - 6. Tufan, 4. Aziz, 13. Soyuncu, 2. Turan - 8. Inan, 5. Yokușlu - 11. Yazici, 14. Ozyakup, 10. Calhanoglu - 9. Tosun. Selecționer: Mircea Lucescu.

Rezerve: 1. Babacan, 12. Kocuk - 3. Koybași, 15. Demirok, 16. Unal, 17. Under, 18. Turuc, 19. Malli, 20. Akbaba, 21. Toprak, 24. Karaman, 25. Alkan, 26. Yardimci.

UPDATE: Meciul s-a încheiat, România a câștigat cu 2-0, grație dublei lui Gicu Grozav (42, 69).

UPDATE: În minutul 90+1, și Alibec s-a aflat foarte aproape de gol.

UPDATE: În minutul 89, Osun are o mare ocazie de a marca, dar trimite cu capul peste din fața porții.

UPDATE: Bălașa îi ia locul în teren lui Săpunaru, iar în minutul 76 intră și Alibec, în locul lui Stanciu. Nou-intratul Niță are o paradă bună la un șut din careu al Turciei, menținând scorul 2-0 pentru România.

UPDATE: Alte schimbări în echipa României - Pantilimon - Niță și Budescu - Bicfalvi.

UPDATE: În minutul 69, Gicu Grozav face dubla, după ce driblează scurt în careu un adversar și trage puternic. Pasa decisivă a venit de la Pintilii. România - Turcia 2-0!

UPDATE: În minutul 63, Torje îl înlocuiește pe Deac în Naționala României.  Trei minute mai târziu, Keșeru îi lasă locul în teren lui Florin Andone.

UPDATE: În minutul 53, Grozav trimite un balon în fața porții, dar un fundaș turc degajează. La câteva secunde după aceea, Budescu șutează din careu, însă portarul Turciei reține.

UPDATE: A început repriza a doua. România evoluează în continuare cu garnitura de start, în vreme ce Mircea Lucescu a efectuat două schimbări la pauză.

UPDATE: S-a încheiat prima repriză. După 45 de minute, România este în avantaj cu 1-0.

UPDATE: În minutul 42, România deschide scorul, prin Gicu Grozav, care a tras din careu, iar mingea, deviată de un adversar, a intrat în poartă. România - Turcia 1-0!

UPDATE: Scorul se menține 0-0 și după trecerea primelor 30 de minute. De la România Budescu se arată într-o bună dispoziție de joc.

Sursa foto: frf.ro