Chindia Târgovişte a învins SSC Farul Constanţa cu 5-1 în Liga a 2-a. În opt meciuri, „marinarii“ au primit 22 de goluri!

Echipa de fotbal SSC Farul Constanţa, nou promovată în Liga a 2-a, susţine astăzi, de la ora 11.00, meciul din etapa a opta a campionatului, întâlnind în deplasare Chindia Târgovişte.

SSC Farul va avea pe banca tehnică tandemul Petre Grigoraş - Marian Dinu, instalat la mijlocul acestei săptămâni, după ce Ion Barbu a renunţat la funcţia de antrenor.

Grigoraş şi Dinu debutează cu această ocazie la SSC Farul în Liga a 2-a.

În clasament, formaţia de pe litoral se află pe loc retrogradant, 17 (din 20 de echipe), cu şase puncte, în vreme ce Chindia ocupă poziţia a zecea, cu 11 puncte.

SSC Farul începe meciul în alcătuirea: Raclău - Sabangeanu, Lamine, Kwadwo, C. Zanfir - Doumbia, Tudorică - Al. Grigoraş. Fotescu, Licu - Momodou.

Rezerve: Stavrev - Petrescu, Dombrovoschi, Roumadi, Apostolache, Dumitraşcu, Moise.

Viorel Moldovan, antrenorul Chindiei, mizează pe: Aioani - Martac, Dudea, C. Dinu, D. Dumitraşcu - D. Novac, Andr. Lungu - Andr. Şeban, L. Mihai, Cherchez (cpt.) - D. Florea.

Rezerve: I. Popescu - Vătavu, Rogoveanu, Cr. Neguţ, Crinel Stoica, Alin Manea, Mihaiu.

UPDATE:

Partida s-a încheiat. Chindia a câştigat cu 5-1! În oprt meciuri jucate până acum în Liga a 2-a, echipa de pe litoral a primit nu mai puţin de 22 de goluri!

UPDATE:

În minutul 90+2, Moise, de la SSC Farul, trage în bară din careu.

UPDATE:

Scorul urcă la 5-1 pentru Chindia, în minutul 88, în urma golului lui Neguţ, care a driblat frumos în careu şi a finalizat la colţul scurt.

UPDATE:

A treia înlocuire şi la SSC Farul, în minutul 83. Dumitraşcu îl schimbă pe Momodou.

UPDATE:

Ultima schimbare de jucători la echipa gazdă, Neguţ în locul lui Cherchez, în minutul 78.

UPDATE:

În minutul 72, Alex Grigoraş trage din afara careului, dar e doar corner. În minutul următor, Viorel Moldovan mai operează o înlocuire: Vătavu în locul lui Dinu.

UPDATE:

Schimbare şi la Chindia Târgovişte. În minutul 71, Mihaiu intră pe teren în locul lui Şerban.

UPDATE:

Petre Grigoraş forţează atacul. În minutul 57, scoate de pe teren un fundaş, Kwadwo, şi introduce un atacant, Moise. La puţine secunde însă, Chindia marchează din nou, prin acelaşi Cherchez, care a fructificat din careu pasa lui L. Mihai. Chindia - SSC Farul 4-1!

UPDATE:

Chindia se desprinde la 3-1 în minutul 51. A marcat Cherchez, dintr-un penalty contestat de constănţeni.

UPDATE:

A început repriza secundă. Petre Grigoraş a efectuat o schimbare la pauză: Bogdan Petrescu în locul lui Licu.

UPDATE:

S-a încheiat prima repriză. Chindia conduce cu 2-1.

UPDATE:

În minutul 42, Cherchez trage din afara careului, portarul Raclău respinge.

UPDATE:

Gazdele revin în avantaj în minutul 27, gol Dudea, care a punctat din careu, după ce, la o centrare în careul SSC Farul, portarul Raclău se ciocneşte de fundaşul Lamine!

UPDATE:

Novac, de la Chindia, este aproape de gol în minutul 22, trimiţând cu capul puţin pe lângă poartă, după un corner.

UPDATE:

În minutul 19, SSC Farul egalează prin Lamine, care a marcat un gol foarte frumos:  în urma unei lovituri de colţ, stoperul formnaţiei constănţene a reluat de la 16 m, din întoarcere, la vinclu!

UPDATE:

În minutul 5, Chindia a dechis scorul, prin Andrei Şerban, care a punctat din apropiere.