Louis Munteanu, de la Academia Hagi În meciul România - Turcia, a intrat pe teren în minutul 59 şi a înscris două goluri

Tricolorii s-au impus cu 3-1 în fața Turciei U-17 (gazda competiției), ultimele două goluri ale partidei fiind înscrise de Louis Munteanu în minutele 78 (în urma unui corner) şi 88 (dintr-un penalty obținut tot de el). În afara lui Louis Munteanu, au mai fost convocați la acest turneu alți patru jucători ai Academiei Hagi: Darius Grosu, Constantin Grameni, Alexandru Crivac şi Alexi Pitu. România U-17 a încheiat turneul pe poziția a 3-a şi a ratat prezența la turneul final. Clasament final: 1. Italia U-17 - 9p, 2. Austria U-17 - 4p, 3. România U-17 - 3p, 4.Turcia U-17 - 1p.
Evoluția jucătorilor Academiei Hagi la Turul de Elită:

România U17 - Austria U17 1-5

Darius Grosu - fundaş dreapta, nu a jucat, fiind suspendat;
Alexandru Crivac - mijlocaş, a fost titular şi a jucat până în minutul 73;
Constantin Grameni - mijlocaş, a fost titular şi a jucat până în minutul 73;
Alexi Pitu - atacant, a fost titular şi a jucat tot meciul;
Louis Munteanu - atacant, a fost titular şi a jucat până în minutul 86.

România U17 - Italia U17 0-3

Darius Grosu - fundaş dreapta, a fost titular şi a jucat tot meciul;
Alexandru Crivac - mijlocaş, a fost titular şi a jucat tot meciul;
Constantin Grameni - mijlocaş, a fost titular şi a jucat până în minutul 89;
Alexi Pitu - atacant, a fost titular şi a jucat până în minutul 85;
Louis Munteanu - atacant, a fost titular şi a jucat până în minutul 57.

România U17 - Turcia U17 3-1

Constantin Grameni - mijlocaş, a intrat pe teren în minutul 83;
Alexi Pitu - atacant, a intrat pe teren în minutul 59;
Louis Munteanu - atacant, a intrat pe teren în minutul 59 şi a înscris golurile de 2-1 (minutul 78) şi 3-1 (minutul 88).

Sursa foto: Academia Hagi