Luptătorii de la Kempo Năvodari au obţinut 20 de medalii la Campionatul Naţional de Kempo K1 (galerie foto)

Luptătorii de la Kempo Năvodari au participat, cu rezultate frumoase, la Campionatul Naţional de Kempo K1, la care au obţinut 20 de medalii (12 de aur, patru de argint şi patru de bronz).

„După o pauză mare la această probă, am reuşit să câştigăm multe medalii. Kempo Năvodari a participat cu 15 sportivi, iar unii dintre ei au participat la câte două categorii de greutate. În total, am avut 22 de intrări şi am obţinut 20 de medalii“, a declarat antrenorul Marcel Jipeanu. Următoarea competiţie la care vor participa sportivii de la Kempo Năvodari este Cupa Keru Kento, care se va desfăşura pe litoral, pe 22 iunie.

Sursa foto: Facebook (Marcel Jipeanu)