Luptătorii de la Oyama Karate Constanţa, 11 medalii la Cupa României (galerie foto)

Clubul Sportiv Oyama Karate Constanţa a avut o evoluţie deosebită la Cupa României de Karate Kyokushin, întrecere desfăşurată, la kumite şi kata, la Ploieşti, în sala de sport a Şcolii „Grigore Moisil“. „A fost o competiţie foarte frumoasă la nivel de copii şi juniori, cu lupte spectaculoase, organizată de cei de la clubul local Goshin-Ryu. Noi am participat cu 12 sportivi, dintre care 11 au urcat pe podium“, a declarat senpai Marius Burlacu, cel care-i pregăteşte pe luptătorii de la Oyama Karate, alături de Lidia Dobrin. Cei 11 medaliaţi au fost: locul 1 - Mihai Cazacincu (juniori 15-16 ani), Mihnea Cristea (copii 11-12 ani), Matei Doreanu (copii 5-6 ani), Edward Ruse (7-8 ani); locul 2 - Petre Coliş, Luiza Dascălu, Rareş Legănel; locul 3 - Alexandru Matei, Răzvan Legănel, Elena Neagu şi Robert Fătu.