Meciul Ripensia Timișoara - FC Farul Constanța, amânat din pricina cazurilor de Covid-19

• Partida contează pentru etapa a 14-a a Ligii a 2-a.

Programată inițial miercuri, de la ora 14.00, partida de fotbal Ripensia Timișoara - FC Farul Constanța, contând pentru etapa a 14-a a Ligii a 2-a, a fost amânată din cauza cazurilor de COVID-19 depistate la formația gazdă.

Meciul va fi reprogramat pentru o dată care va fi stabilită ulterior.

Sursa foto: Facebook (FC Farul)

Unirea Constanța, eșec categoric în meciul cu Ripensia Timișoara, care, în minutul 8, conducea cu 2-0

23 Oct 2022 1130

În Vinerea Mare, Unirea Constanța a câștigat în Liga a 2-a

22 Apr 2022 1680

Unirea Constanța joacă astăzi cu Ripensia Timișoara în Liga a 2-a, dar au meciuri și echipele de baschet

22 Apr 2022 1619

Cel mai nou membru al clubului de pe litoral Bogdan Ungureanu, preparator fizic la HC Dobrogea Sud

10 Jan 2022 3316

Unirea Constanţa, învinsă pe teren propriu de Ripensia Timişoara. Meciul, decis în două minute!

06 Nov 2021 1755

Farul Constanţa. „Lucrurile nu pot continua așa” Ianis Zicu vrea o altă atitudine din partea jucătorilor

05 Apr 2021 3622

UPDATE FC Farul Constanţa, remiză acasă în primul meci din play-out. „Marinarii”, egalaţi pe final

03 Apr 2021 3579

FC Farul, debut în play-out Ianis Zicu - „Aceasta este situația. Trebuie să o acceptăm, să fim bărbați”

03 Apr 2021 3179

FC Farul Constanţa, primul meci din play-out Ianis Zicu - „Sperăm să continuăm seria noastră fără înfrângere”

02 Apr 2021 2952

Programul FC Farul Constanţa din turneul play-out al Ligii a 2-a, grupa A

29 Mar 2021 3856

Arbitrul Mircea Ardelean, recuzat de FC Farul Constanţa. Scrisoare deschisă către Comisia Centrală a Arbitrilor

10 Mar 2021 4520

Farul Constanța. Ianis Zicu, nemulțumit de arbitraj „Dacă aș fi câștigat, aș fi fost și mai vehement. E greu de jucat 11 contra 14”

16 Dec 2020 3652

FC Farul Constanța, învinsă de Ripensia Timișoara în ultimul meci din 2020 în Liga a 2-a

14 Dec 2020 3275

FC Farul Constanța susține luni ultimul meci oficial al anului Ianis Zicu și Robert Silaghi, mesaje pentru fanii „marinarilor”

14 Dec 2020 2912

Ripensia Timișoara - FC Farul Ianis Zicu - „O partidă foarte grea, întâlnim un adversar disperat”