Petrică Purcaru, luptător la CS Năvodari, înfrângere în gala KOK de la Chişinău

Petrică Purcaru, sportiv la CS Năvodari, a luptat în gala KOK, care s-a desfășurat în Republica Moldova, la Chișinău, în organizarea Asociației FEA.

Elevul antrenorului Marcel Jipeanu l-a întâlnit într-o partidă pe reguli de K-1, la categoria -68 kg, pe reprezentantul gazdelor Maxim Răilean, care s-a impus la puncte.

Alţi 20 de sportivi de la CS Năvodari (dintre care şase începători) au evoluat la gala din comuna constănţeană Fântânele, unde s-a clasat de 17 ori pe locul întâi şi de trei ori pe locul doi.

Sursa foto: Facebook