Preliminariile Conference League 2023/2024. FC Urartu - Farul Constanța Hagi - „Cred că va fi un meci foarte interesant. Totul se va decide la mici detalii“ (GALERIE FOTO + VIDEO)

Campioana României, Farul Constanța, susține joi, 3 august 2023, manșa secundă din turul doi preliminar al competiției europene Conference League, în deplasare, la Erevan, contra campioanei Armeniei, FC Urartu.

În tur, la Ovidiu, Farul a câștigat, scor 3-2 (2-2), golul victoriei venind în minutul 90+5!

Partida din Armenia se joacă de la ora 19.00 și este transmisă în direct de Digi Sport 1 și Prima Sport 1.

Sunt bucuros să mă întorc după atâția ani ani aici și să jucăm un meci important, de cupe europene. Am mai fost când aveam 16 ani. Ne dorim să avem din nou o prestație foarte bună, ca în turul de la Constanța. Ne cunoaștem adversarul, e unul  are iese la joc și vrea să joace fotbal. Din punctul meu de vedere, ne asemănăm în ideea de joc. Cred că va fi un meci foarte interesant. Ne dorim să ne calificăn, la fel ca Urartu. Totul se va decide la mici detalii. Sperăm să fim mai inspirați ca adversarii, a declarat Gheorghe Hagi, managerul tehnic al Farului.

Partida a fost prefațată din partea Farului și de fundașul central Ionuț Larie, căpitanul Farului și autor al golului victorios de la Ovidiu.