Rareş Burnete, şapte goluri în victoria zdrobitoare a FC Viitorul Under-15 cu CS Năvodari Under-17 (galerie foto)

FC Viitorul Under-15, echipă antrenată de Nicolae Roşca şi Ştefan Sandu, a susţinut un meci de verificare în compania formaţiei CS Năvodari Under-17. Partida s-a disputat pe terenul sintetic din Complexul Academiei Hagi şi s-a încheiat cu succesul clar al gazdelor, scor 14-0 (3-0, 8-0). S-au jucat trei reprize a câte 30 de minute. Pentru FC Viitorul U-15 au punctat Robert Băceanu (21), Eduard Radaslavescu (23, 32, 43), Ianis Malama (29), Rareş Burnete (52, 57, 58, 63, 68, 81, 87), Denis Bujor (83) şi David Maftei (85).
Pentru FC Viitorul U-15 au evoluat: Dincă (46 Korbl) - Suliţanu (46 Maftei), Emre (46 Martinovic), Răducioiu (46 Ştefănescu), Curea (39 Borza; 69 Călin) - Radaslavescu (46 Banu), Duţu (39 Neicu; 69 Cocot), Stancu (46 Bujor) - Malama (39 Olaru; 69 Mazilu), Băceanu (46 Burnete), Caragea (39 Pleşa; 69 Tănase).

Sursa foto: Facebook (Academia Hagi)