România - Belarus 5-3, după ce tricolorii au condus cu 5-0. Oaspeții au ratat și un penalty!

• Partida amicală România - Belarus s-a jucat la Ploiești, prima repriză încheindu-se cu 4-0 pentru gazde.

Goluri multe, nu mai puțin de opt, în această seară, la Ploiești, în meciul amical de fotbal România - Belarus, tricolorii impunându-se cu 5-3 (4-0).

România a condus cu 5-0 în minutul 55, iar apoi oaspeții au reușit să încrie de trei ori, dar au și ratat un penalty, la 5-2, în minutul 83!

Au marcat: Bogdan Mitrea (11), Răzvan Marin (19), Ionuț Nedelcearu (31, 55), George Pușcaș (44) / Kendysh (63), Bakhar (80), Klimovich (90).

România (selecționer, MIrel Rădoi) a jucat cu: Lazar - Nedelcearu, Mitrea, Toșca (I. Cristea, 46) -  V. Mogoș (V. Crețu, 69), R. Marin (cpt.) (Bicfalvi, 69), Nistor, Cr. Ganea - Man (Băluță, 57), Pușcaș (Alibec, 57), Fl. Tănase (Maxim, 57).

Sursa foto: Facebook (Echipa națională de fotbal a României)