România s-a calificat la Campionatul European de baschet 3 la 3, în urma turneului de la Mamaia

Echipa națională feminină a României a realizat o performanță deosebită, calificându-se, astăzi, la Campionatul European de baschet 3 la 3 (FIBA3x3 Europe Cup), în urma turneului internațional găzduit de Mamaia!

În meciul decisiv cu Spania, tricolorele aveau nevoie de victorie și au obținut-o, scor 21-17.

Totodată, Sonia Ursu a fost desemnată cea mai bună jucătoare a întrecerii de pe litoral.

Sursa foto: Facebook (Asociația Județeană de Baschet Constanța)

Tenis România, calificare la turneul final al Billie Jean King Cup, după o victorie memorabilă cu Ucraina. Căpitan nejucător, Horia Tecău, din Constanța (GALERIE FOTO)

14 Apr 2024 691

Farul Constanța Constantin Grameni, gol la Naționala Under-21, din pasa lui Adrian Mazilu (VIDEO)

13 Sep 2023 1562

Polo Selecţionata României a învins echipa Germaniei, în Bazinul Steaua din Bucureşti

23 Apr 2022 1578

UPDATE. Billie Jean King Cup Echipa de tenis feminin a României, învinsă de echipa Poloniei

16 Apr 2022 1956

Sondaj de opinie Credeţi că echipa naţională de fotbal a României se va califica la Campionatul European din 2020?

21 Oct 2019 3434

Ianis Hagi, o repriză în tricoul Naționalei, în meciul cu Insulele Feroe. Victorie la scor a tricolorilor

26 Mar 2019 2222

Calificări la Constanţa Victorie mare! România a învins la baschet 3 la 3 Rusia, vicecampioană mondială (galerie foto)