România-Serbia 0-0. Tricolorii au jucat în zece oameni din minutul 44. Penalty ratat!

Naţionala de fotbal a României a ]ncheiat meciul cu Serbia la egalitate, 0-0, duminică, pe Arena Naţională din Bucureşti, în Grupa a 4-a a Seriei C din Liga Naţiunilor.

Echipele:

ROMANIA: Tătăruşanu - Cr. Manea, Tamaş, Săpunaru, Toşca - T. Băluţă, R. Marin - Maxim (71 Rotariu), Stanciu, Drăguş (45+3 Nedelcearu) - Ţucudean. Selecţioner: Contra. Au mai jucat Nedelcearu, D. Rotariu și Keșeru.

SERBIA: Rajkovic - Rukavina, Milenkovic, Veljkovic, Rodic - Lukic, Maksimovic - Gacinovic (63 Milinkovic-Savic), Tadic, Radonjic - Mitrovic. Selecţioner: Krstajic. Aumai jucat Milinkovic-Savic și Miletic.

România a jucat în zece oameni din minutul 44, după eliminarea lui Tamaș. La faza respectivă (un fault în careu), arbitrul a acordat penalty, ratat însă de Serbia, prin Tadici.

Clasament: 1. Serbia - 8p, 2. România - 6p, 3. Muntenegru - 4p, 4. Lituania - 0p.

Programul următoarelor meciuri:

• 17 noiembrie | România – Lituania (ora 21:45) – stadion “Ilie Oană”, Ploieşti

• 20 noiembrie | Muntenegru – România (ora 21:45).

UPDATE. Campionatul Mondial de fotbal din Qatar Șase goluri marcate în Camerun - Serbia. Brazilia și Portugalia, calificate în optimi (GALERIE FOTO)

28 Nov 2022 1972

UPDATE Richarlison, „bijuterie“ de gol în victoria Braziliei cu Serbia la Campionatul Mondial din Qatar. Succese și pentru Portugalia și Elveția (GALERIE FOTO)

24 Nov 2022 2066

Challenge Cup CS Medgidia a pierdut şi al doilea meci din întâlnirea cu Tent Obrenovac

03 Feb 2022 1948

Voleibalistele de la CS Medgidia susțin primul meci cu Tent Obrenovac, din sferturile Challenge Cup

26 Jan 2022 2011

HC Dobrogea Sud Constanța, încă o victorie în cantonamentul din Serbia. Miercuri, al treilea meci

11 Aug 2021 2282

HC Dobrogea Sud Constanţa a câştigat meciul cu Jugovic Kac

08 Aug 2021 2402

Alin Ştefănescu, de la FC Viitorul, a fost căpitanul Naţionalei României în meciul cu Serbia

20 Mar 2021 3685

Patru fotbalişti de la FC Viitorul şi unul de la FC Farul, în lotul lărgit al României pentru meciul cu Serbia

23 Feb 2021 4200

Constănțeni în lotul tricolor România a învins dramatic Serbia la fotbal pe plajă. Urmează meciul cu Estonia

07 Jul 2018 2913

Campionatul Mondial din Rusia Brazilia a încheiat grupa E pe primul loc

27 Jun 2018 1961

Ce meciuri de dispută astăzi în cadrul Campionatului Mondial de fotbal

17 Jun 2018 3031

UPDATE Simona Halep, victorie în primul meci al anului. S-a calificat în optimi la Shenzhen

02 Jan 2017 2859

Naționala de polo pe apă a României, învinsă de Serbia

15 Nov 2016 2643

Simona Halep, eliminată din primul meci şi la Dubai „Poate că nu ar fi trebuit să concurez la aceste turnee“