S-au marcat două goluri în meciul dintre FC Viitorul şi Kapaz. Campioana României mai dispută azi un amical (galerie foto + video)

FC Viitorul a disputat, astăzi, o nouă partidă de verificare în cantonamentul de la Belek (Turcia), împotriva formației Kapaz din Azerbaidjan.

Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), după un meci în care constănțenii au fost cei care au dictat ritmul jocului, dar au înscris o singură dată.

Viitorul a avut primele oportunități prin Mladen, în minutul 6, șut puțin pe lângă poartă de la 22 de metri, iar apoi prin Dumitrescu, în minutul 21, mijlocașul de 19 ani încercând să-l surprindă pe portarul advers cu un șut de la 45 de metri.

După o primă ocazie semnată de azeri în minutul 22, Gavra a deschis scorul în minutul 29, când a reluat din 6 metri o centrare a lui Dumitrescu.

Formația din Azerbaidjan a egalat în minutul 81, cu șansă, la una din puținele situații clare pe care și le-a creat.

Au evoluat formațiie:

FC Viitorul (manager tehnic, Gheoerghe Hagi): Buzbuchi (78 Șerban) - Lima (46 Casap), Ghiță, Horj (72 Neciu), De Nooijer - Ciobanu, Mladen, Dumitrescu - Voduț (64 Pop), Drăguș (46 Mățan), Gavra (72 Pitu).

Kapaz (antrenor: Yunis Huseynov): Litovcenko - Jalilov, Narimanov, R. Shakhrijar, A. Shakhrijar - De Souza - Zargarov, Rzajev, Manozhgaladze, Huseynov - Sadigov. Au mai intrat: Javadov, Aboullazade, Jahangirov, Sattarly, Dario.