Şase goluri în amicalul dintre FC Viitorul şi FCSB. A fost ultimul meci al echipei constănţene din cantonamentul montan (galerie foto)

În ultima partidă de verificare din cantonamentul montan, disputată astăzi la Brașov, FC Viitorul a încheiat la egalitate, scor 3-3 (1-1), partida cu vicecampioana FCSB.

Pentru Viitorul Constanța au marcat Iancu, în minutele 29 și 72 - din penalty și Munteanu, în minutul 80, în timp ce pentru bucureșteni au înscris Hora, în minutul 22, şi Oaidă, în minutele 48 și 54.

FC Viitorul (manager tehnic - Gheorghe Hagi; antrenor - Cătălin Anghel) a jucat cu: V. Cojocaru (69 Buzbuchi) - Leca, Mladen (85 Filip), Țîru (cpt.), De Nooijer - Houri (60 Ammari), Achim (68 Artean), Vînă (68 Tîrcoveanu) - Eric (63 Pitu) - Calcan (68 Keita), Iancu (78 Munteanu).

Echipa FCSB (antrenor - Bogdan Andone) a fost: Bălgrădean - Roman, Cristea (69 Bălașa), Planic, Morais (89 Arnold) - Filip (79 Horșia), Pintilii (cpt.) (69 Ov. Popescu) - Oaidă, Moruțan (55 Dumitru), Tănase (78 Ion) - Hora (87 Niță).

Programul complet al partidelor amicale ale FC Viitorul din acastă perioadă:

- 19 iunie: Olympiacos Pireu - FC Viitorul 3-2 (Ganea și Iancu)
- 24 iunie: FC Viitorul - Colțea Brașov 8-0 (Keita 3, Munteanu 2, Mățan, Iancu, Vînă
- 24 iunie: FC Viitorul - Chindia Târgoviște 3-1 (Artean, Ganea, Calcan)
- 27 iunie: FC Viitorul - FK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-0 (Keita, Tucaliuc).
- 28 iunie: FC Viitorul - FCSB 3-3 (Iancu 2, Munteanu)
- 3 iulie: FC Viitorul - Cernomore Varna (Constanța).

Primul meci oficial al Viitorului va avea loc la 6 iulie, de la ora 20.00, pe stadionul Ilie Oană din Ploiești, cu CFR Cluj, în Supercupa României.

Sursa foto: FC Viitorul

Gică Hagi „Sper să ne trezim! Toţi muncim pentru România. Să pedalăm să scoatem fotbalişti“

22 Aug 2019 800

Doliu în sportul constănţean. A murit Dima Tararache

21 Aug 2019 2163

Gică Hagi, după remiza FC Viitorul cu Astra Giurgiu „Puteam pierde, dar și câștiga“ (galerie foto)

21 Aug 2019 488

Biletele de acces la meciul FC Viitorul - FC Voluntari se vor putea achiziţiona de miercuri

20 Aug 2019 550

Egal între Astra Giurgiu și FC Viitorul în Liga 1. Echipa lui Hagi e pe locul trei în clasament

19 Aug 2019 507

Luni seară, FC Viitorul întâlneşte Astra Giurgiu în Liga 1. Ce absenţe sunt în cele două formaţii

19 Aug 2019 674

FC Viitorul, meci cu Astra Giurgiu Cătălin Anghel - „Avem nevoie de răbdare și de atacuri poziționale foarte bune“

17 Aug 2019 1044

FC Viitorul, egalată din nou pe final Gică Hagi - „Meritam 100% victoria. Trebuia să avem maximum de puncte acum“ (galerie foto)

14 Aug 2019 558

Golgeterul campionatului Eric, de la FC Viitorul, l-a egalat pe Wesley în topul marcatorilor străini ai Ligii 1

13 Aug 2019 394

În primele cinci meciuri din acest campionat, FC Viitorul a folosit şapte jucători Under-21

13 Aug 2019 409

Fotbalul judeţului Constanţa. Programul primei etape a Ligii a 5-a

13 Aug 2019 797

FC Viitorul și FC Botoșani au remizat la Ovidiu. Echipa lui Hagi e pe locul doi în Liga 1

12 Aug 2019 508

FC Viitorul - FC Botoşani, luni, la Ovidiu Gică Hagi - „Întâlnim un adversar foarte puternic. Va fi un meci deschis“ (galerie foto)

11 Aug 2019 921

Capitolul la care e printre cei mai buni din Liga 1 Andrei Ciobanu, de la FC Viitorul, inclus de două ori la rând în echipa etapei

10 Aug 2019 1047

FC Viitorul joacă la Ovidiu cu FC Botoșani. Informații despre bilete de acces la meci