Sport

Semifinalele și finalele fazelor județene de la Memorialele „Gheorghe Ola“ și „Gheorghe Ene“ se dispută vineri, la Cumpăna (galerie foto)

Astăzi au continuat, în Sala Sporturilor din Cumpăna, fazele județene ale Memorialelor „Gheorghe Ola“ (rezervat fotbaliștilor născuți după 1 ianuarie 2010) și „Gheorghe Ene“ (jucători născuți după 1 ianuarie 2011).

Vineri, 1 noiembrie, sunt programate semifinalele și finalele, iar câștigătoarele celor două categorii de vârstă vor deveni campioanele Județului Constanța și se vor califica la turneele zonale ale celor două memoriale.

Programul de vineri este următorul:

ora 9.00 - Semifinala 1: Academia Hagi III - ACS Luceafărul (2011)
ora 10.00 - Semifinala 2: Kinder I - Academia Hagi II (2011)
ora 11.00 - Semifinala 1: FC Farul I - Metalul Constanța (2010)
ora 12.00 - Semifinala 2: Academia Hagi I - Kinder Constanța II (2010)
ora 13.00 Finala mică (2011)
ora 14.00 Finala mică (2010)
ora 15.00 Finala MARE (2011)
ora 16.00 Finala MARE (2010).
 
Rezultatele înregistrate până acum la cele două competiții:

Luni, 28 octombrie

ora 9.00 Victoria Cumpăna - United Constanța 7-1 (2010, Grupa A)
ora 10.00 FC Farul I - Sparta Techirghiol 19-2 (2010, Grupa A)
ora 11.00 Speranța Castelu - Academia Hagi I 0-18 (2010, Grupa B)
ora 12.00 CS Medgidia - Kinder Constanța I 2-1 (2010, Grupa B)
ora 13.00 Academia Hagi III - Victoria Cumpăna 7-3 (2010, Grupa A)
ora 14.00 FC Farul I - United Constanța 19-0 (2010, Grupa A)
ora 15.00 ACS Luceafărul - CS Năvodari 15-0 (2010, Grupa C)
ora 16.00 Metalul Constanța - Academia Hagi II 3-2 (2010, Grupa C)
ora 17.00 Speranța Castelu - CS Medgidia 1-4 (2010, Grupa B)
ora 18.00 Kinder Constanța I - Academia Hagi I 2-12 (2010, Grupa B)
ora 19.00 ACS Luceafărul - Metalul Constanța 2-6 (2010, Grupa C)
ora 20.00 Academia Hagi II - CS Năvodari 23-0 (2010, Grupa C)

Marți, 29 octombrie

ora 9.00 FC Farul II - Kinder Constanța II 1-10 (2010, Grupa D)
ora 10.00 Trophaeum Adamclisi - Voința Valu Traian 1-2 (2010, Grupa D)
ora 11.00 Academia Hagi III - FC Farul I 1-3 (2010, Grupa A)
ora 12.00 Sparta Techirghiol - United Constanța 10-4 (2010, Grupa A)
ora 13.00 FC Farul II - Trophaeum Adamclisi 11-1 (2010, Grupa D)
ora 14.00 Voința Valu Traian - Kinder Constanța II 0-11 (2010, Grupa D)
ora 15.00 Kinder Constanța II - Academia Hagi III 0-4 (2011, Grupa A)
ora 15.50 Academia Hagi I - Kinder Constanța I 0-2 (2011, Grupa B)
ora 16.40 ACS Luceafărul - Sparta Techirghiol 5-3 (2011, Grupa C)
ora 17.30 CS Năvodari - Academia Hagi II 0-4 (2011, Grupa D)
ora 18.20 Kinder Constanța II - Metalul Constanța 1-4 (2011, Grupa A)
ora 19.10 Academia Hagi I - FC Farul 3-3 (2011, Grupa B)
ora 20.00 ACS Luceafărul - CS Agigea 8-4 (2011, Grupa C)

Miercuri, 30 octombrie

ora 9.00 Academia Hagi III - Sparta Techirghiol 9-2 (2010, Grupa A)
ora 10.00 FC Farul I - Victoria Cumpăna 10-0 (2010, Grupa A)
ora 11.00 CS Năvodari - CS Medgidia 11-0 (2011, Grupa D)
ora 11.50 Academia Hagi III - Metalul Constanța 2-2 (2011, Grupa A)
ora 12.40 Kinder Constanța I - FC Farul 4-0 (2011, Grupa B)
ora 13.30 Sparta Techirghiol - CS Agigea 7-4 (2011, Grupa C)
ora 14.20 Academia Hagi II - CS Medgidia 20-0 (2011, Grupa D)
ora 15.10 Academia Hagi III - United Constanța 13-0 (2010, Grupa A)
ora 16.10 Victoria Cumpăna - Sparta Techirghiol 4-1 (2010, Grupa A)
ora 17.10 Speranța Castelu - Kinder Constanța I 1-6 (2010, Grupa B)
ora 18.10 CS Medgidia - Academia Hagi I 3-6 (2010, Grupa B)
ora 19.10 ACS Luceafărul - Academia Hagi II 1-5 (2010, Grupa C)
ora 20.10 Metalul Constanța - CS Năvodari 19-0 (2010, Grupa C)
 
Clasamente Memorialul Gheorghe Ola (2010)

Clasament final Grupa A 2010: 1. FC Farul I 12p, 2. Academia Hagi III 9p, 3. Victoria Cumpăna 6p, 4. Sparta Techirghiol 3p, 5. United Constanța 0p.
Clasament final Grupa B 2010: 1. Academia Hagi I 9p, 2. CS Medgidia 6p, 3. Kinder I 3p, 4. Speranța Castelu 0p.
Clasament final Grupa C 2010: 1.Metalul 9p, 2.Academia Hagi II 6p, 3.ACS Luceafărul 3p, 4.CS Năvodari 0p.
Clasament final Grupa D 2010: 1.Kinder II 9p, 2.FC Farul II 6p, 3.Valu Traian 3p, 4.Trophaeum 0p.
 
Clasamente Memorialul Gheorghe Ene (2011)

Clasament final Grupa A 2011: 1.Academia Hagi III 4p, 2.Metalul Constanța 4p, 3.Kinder II 0p.
Clasament final Grupa B 2011: 1.Kinder I 6p, 2.Academia Hagi I 1p, 3.FC Farul 1p.
Clasament final Grupa C 2011: 1.ACS Luceafărul 6p, 2.Sparta Techirghiol 3p, 3.CS Agigea 0p.
Clasament final Grupa D 2011: 1.Academia Hagi II 6p, 2.CS Năvodari 3p, 3.CS Medgidia 0p.
 
Joi, 31 octombrie

ora 9.00 FC Farul II - Voința Valu Traian 4-0 (2010, Grupa D)
ora 10.00 Kinder Constanța II - Trophaeum Adamclisi 3-0 - neprezentare (2010, Grupa D)
ora 11.00 - Sfert 1: Academia Hagi III (1A) - Academia Hagi I (2B) 2-1 (2011)
ora 11.50 - Sfert 2: Kinder I (1B) - Metalul Constanța (2A) 8-2 (2011)
ora 12.40 - Sfert 3: ACS Luceafărul (1C) - CS Năvodari (2D) 3-2 (2011)
ora 13.30 - Sfert 4: Academia Hagi II (1D) - Sparta Techirghiol (2C) 8-0 (2011)
ora 14.20 - Sfert 1: FC Farul I (1A) - CS Medgidia (2B) 7-1 (2010)
ora 15.20 - Sfert 2: Academia Hagi I (1B) - Academia Hagi III (2A) 17-0 (2010)
ora 16.20 - Sfert 3: Metalul Constanța (1C) - FC Farul II (2D) 6-1 (2010)
ora 17.20 - Sfert 4: Kinder Constanța II (1D) - Academia Hagi II (2C) 5-4 (2010) 
 
Sursa foto: Academia Hagi

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

FC Farul joacă la Constanţa la turneul zonal al Memorialului „Gheorghe Ola“

30 Nov 2019 872

FC Farul și Academia Hagi II, câștigătoarele fazelor județene ale Memorialelor „Gheorghe Ola“ și „Gheorghe Ene“ (galerie foto)

01 Nov 2019 849

Fazele județene ale Memorialelor „Gheorghe Ola“ și „Gheorghe Ene“ se desfășoară la Cumpăna

27 Oct 2019 1046

Academia Hagi 2009, vicecampioană națională la turneul final al Memorialului Gheorghe Ola (video)

18 Dec 2018 994

Luptă pentru aurul naţional! Academia Hagi va disputa, la Constanţa, finala mare a Memorialului „Gheorghe Ola“ (galerie foto)

18 Dec 2018 749

Grupa 2009 de la Academia Hagi începe, la Constanţa, meciurile de la turneul final al Memorialului „Gheorghe Ola“

17 Dec 2018 565

Academia Hagi 2009 s-a calificat la turneul final al Memorialului „Gheorghe Ola“

04 Dec 2018 975

Academia Hagi 2008 va evolua la Reşiţa la turneul final al Memorialului Gheorghe Ola

08 Dec 2017 1092

Academia Hagi, calificată la turneul final David Ghenea şi David Pătru, premii speciale la Memorialul „Gheorghe Ola“

07 Dec 2017 1078

Academia Hagi s-a calificat la turneul final al Memorialului „Gheorghe Ola“

06 Dec 2017 897

UPDATE. Primele victorii La Galaţi a început faza de zonă a Memorialului Gheorghe Ola. Participă şi reprezentanta judeţului Constanţa

04 Dec 2017 1473

Academia Hagi 2008 participă la turneul zonal de la Galați al Memorialului Gheorghe Ola

27 Nov 2017 1105

Academia Hagi 2008 câștigătoare la faza județeană a Memorialului Gheorghe Ola

03 Nov 2017 1867

S-au stabilit finalele Memorialelor Gheorghe Ola și Gheorghe Ene, de la Cumpăna

02 Nov 2017 1667

Se dispută la Cumpăna Rezultate înregistrate la Memorialele Gheorghe Ola şi Gheorghe Ene

01 Nov 2017 1619