UPDATE Simona Halep, de neoprit la Madrid. Constănțeanca a învins-o pe Coco Gauff și s-a calificat în sferturile turneului de pe zgura spaniolă

Simona Halep, foto: facebook Simona Halep (România, 21 WTA) s-a duelat  cu Cori Gauff (SUA, 16 WTA), în optimile de finală ale turneului WTA 1000 de la Madrid.

Fostul lider WTA a învins-o pe Coco Gauff și s-a calificat în sferturile turneului de pe zgura spaniolă.

Simona Halep  a învins-o pe Cori Gauff (18 ani, 16 WTA), scor 6-4, 6-4, și s-a calificat în sferturile de finală ale Mastersului de la Madrid.

UPDATE:

În sferturi, Simona o va întâlni, miercuri, pe Ons Jabeur (Tunisia, a opta favorită a competiției).

Simona Halep, revenire de bun augur în turnee. Cu set câștigat! „Această zi va rămâne foarte specială pentru mine“. Cine e noul antrenor

20 Mar 2024 960

WTA Miami 2024 Simona Halep a câștigat setul întâi cu 6-1, dar a pierdut primul meci de la revenirea în turnee

20 Mar 2024 1497

UPDATE Simona Halep și-a aflat adversara de la Miami!

18 Mar 2024 731

CSM Constanța contra Fraikin BM Granollers, finalista EHF European League! Meci de zile mari, duminică, 27 august, în Sala Sporturilor „Simona Amânar“

24 Aug 2023 1716

UPDATE. Wimbledon Simona Halep, o nouă victorie clară cu Paula Badosa și constănțeanca e în sferturi!

04 Jul 2022 1414

Paula Badosa va fi adversara Simonei Halep în optimile de finală ale turneului de tenis de la Wimbledon

02 Jul 2022 1212

Tenis Simona Halep s-a calificat în finala turneului WTA de la Roma

20 Sep 2020 2756

Irina Begu, adversara Simonei Halep în semifinalele turneului de la Praga

15 Aug 2020 2659

Ce adversară va avea Simona Halep în sferturile de finală ale turneului de la Roland Garros

03 Jun 2019 1477

Simona Halep a câştigat Heart Award (Premiul Inimii), după evoluţia sa din meciul cu Cehia, din primul tur al Fed Cup,

25 Mar 2019 1483

Simona Halep, nominalizată la Heart Award după evoluţia din primul tur al Fed Cup

14 Mar 2019 1694

Simona Halep dispută marți primul meci la turneul de la Wimbledon. Care este programul zilei de mâine și pentru ceilalți sportivi români din turneu

02 Jul 2018 1847

Garbine Muguruza susține că Simona Halep este „favorită" să câştige ediţia din acest an de la Roland Garros

07 Jun 2018 1584

Ce a declarat Simona Halep după meciul câștigat în fața lui Garbine Muguruza. Tenismena din Constanța va rămâne lider în clasamentul WTA

07 Jun 2018 1516

Horia Tecău, victorie la Sydney Simona Halep, a 14-a săptămână la rând pe primul loc în clasamentul mondial