Simona Halep s-a calificat în sferturi la Rogers Cup

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului Rogers Cup, de la Toronto (Canada).

Aflată pe locul 4 WTA, constănţeanca a dispus lejer în optimi de Svetlana Kuznetsova (Rusia, 198 în clasamentul mondial), scor 6-2, 6-1.

În sferturi, campioana de la Wimbledon o va înfrunta, în noaptea de vineri spre sâmbătă, pe Marie Bouzkova (Cehia, locul 91 WTA), o jucătoare venită din calificări.

Aceasta a acces în sferturi în urma victoriei cu Jelena Ostapenko (Letonia, locul 81 WTA), 6-2, 6-2.

Imaginea a fost preluată de pe Instagram Simona Halep.