Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Wimbledon

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Wimbledon după ce a trecut în două seturi scor 7-6; 6-2 de Viktoria Azarenka.

În meciul următor Simona Halep o va întâlni pe britanica Johanna Konta care a trecut de Caroline Garcia din Franța.

Tot astăzi, liderul mondial, Angelique Kerber a fost eliminată de Garbine Muguruza, astfel că după turneul de la Wimbledon va pierde locul 1 WTA.

Simona Halep are șanse să devină lider mondial dacă se califică în semifinalele turneului de Grand Slam.

Simona Halep și-a aflat adversara de la Roland Garros. Cu cine se vor duela jucătoarele din România

24 May 2018 879

Simona Halep, învinsă categoric în finala turneului de la Roma

20 May 2018 1012

Simona Halep o întâlneşte pe Elina Svitolina în finala de la Roma. Partida se joacă astăzi de la ora 14.00

20 May 2018 453

Simona Halep, în finală la Roma. A învins-o în trei seturi, dramatic, pe Maria Șarapova!

19 May 2018 1538

UPDATE. Simona Halep s-a calificat în semifinale la Roma. Se va duela cu Maria Șarapova!

18 May 2018 561

Simona Halep o va înfrunta pe Caroline Garcia în sferturile de finală ale turneului de la Roma

17 May 2018 622

Simona Halep s-a calificat în sferturi la Roma fără să joace!

17 May 2018 579

Simona Halep s-a întâlnit la Roma cu celebrul muzician italian Andrea Bocelli

17 May 2018 1136

Simona Halep o va întâlni pe Madison Keys în sferturile de finală ale turneului de la Roma

16 May 2018 383

S-a calificat în optimi Simona Halep, victorie categorică la Roma, în meciul cu Naomi Osaka

10 May 2018 327

Simona Halep, eliminată în sferturi la Madrid!

10 May 2018 1155

Victorie pentru Simona Halep. S-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Madrid

09 May 2018 905

Simona Halep s-a calificat în turul III al turneului de la Madrid. Cine este următoarea adversară

08 May 2018 599

Madrid Open. Simona Halep, eliminată în proba de dublu. Când și cu cine va juca în proba de simplu

07 May 2018 409

Simona Halep, victorie fără emoții în primul tur de la Madrid Open

06 May 2018 767

Simona Halep debutează astăzi la turneul de la Madrid

06 May 2018 344

Ce adversară va avea Simona Halep în primul meci la turneul de la Madrid. Pe cine vor înfrunta celelalte tenismene din România

04 May 2018 372

„Toţi ar dori să te vadă cu acest accesoriu la meciuri“ Simona Halep, costumată special, la un eveniment monden (galerie foto)

02 May 2018 2686

Simona Halep va participa la un turneu de caritate

29 Apr 2018 719

Simona Halep, eliminată în sferturile de finală ale turneului de la Stuttgart. A pierdut în două seturi

27 Apr 2018 668

Simona Halep joacă astăzi în sferturi la turneul de la Stuttgart

27 Apr 2018 467

Victorie pentru Simona Halep în primul meci disputat la turneul de la Stuttgart. Ce adversară va avea în următorul act al competiției

26 Apr 2018 680

Maria Sharapova, eliminată în primul tur la Stuttgart

24 Apr 2018 365

Simona Halep și-a aflat adversara din optimile de finală ale turneului de la Stuttgart. Pe cine va înfrunta sportiva din Constanța

24 Apr 2018 556

Victorie a Simonei Halep în meciul cu Patty Schnyder. România se califică în Grupa Mondială a Fed Cup

22 Apr 2018 704

A doua victorie pentru România în prima zi de Fed Cup. Irina Begu s-a impus fără probleme în fața Timeei Baczinsky

21 Apr 2018 484

UPDATE. Victorie pentru România în primul meci de Fed Cup. Simona Halep a învins-o pe Viktorija Golubic

21 Apr 2018 874

Spectacol la Cluj Napoca, înaintea primului meci de tenis din Fed Cup. Spectatorii vor participa la momentul special pregătit înaintea meciului Simonei Halep

20 Apr 2018 476

Simona Halep, încrezătoare înaintea întâlnirii din Fed Cup „Sper să câştig fiecare meci pe care îl joc“ (galerie foto)

20 Apr 2018 730

Şase jucătoare de tenis din România, în frunte cu Simona Halep, înscrise la turneul de la Roland Garos

19 Apr 2018 705

O cunoscută tenismenă împlinește 31 de ani. A învins-o pe Simona Halep în finală la Roland Garos

19 Apr 2018 435

Simona Halep, iritată de o întrebare legată de ea şi doi actori „Se inventează foarte mult”

17 Apr 2018 1289

Adversară surpriză pentru Simona Halep în partidele de Fed Cup. O sportivă revine pe teren după șapte ani

15 Apr 2018 642

Theo Paşa, precizări de la Miami „Nu a existat şi nu există o relaţie amoroasă între mine şi Simona Halep“

11 Apr 2018 5448

Simona Halep va face parte din echipa de Fed Cup a României pentru meciul cu Elveția. Cine sunt celelalte sportive nominalizate

11 Apr 2018 433

Ce a decis Simona Halep. La ce competiție va participa înaintea turneului de la Madrid. Banii câștigați vor fi donați

09 Apr 2018 678

Simona Halep, în continuare lider mondial în clasamentul WTA. Pe ce locuri se clasează celelalte tenismene din România

09 Apr 2018 822

Unde s-a aflat de Paște Simona Halep. Nepoțica ei, în centrul atenției

09 Apr 2018 2149

WTA Un punct câştigat de Simona Halep la Miami Open, lovitura lunii martie

06 Apr 2018 467

Simona Halep a participat la festivalul Primuveara Armanjloru, de la Casa de Cultură din Constanța. Simona a dansat alături de familie și prieteni (galerie foto+video)

01 Apr 2018 5001

Consultare pentru blocul pe care vărul Simonei Halep îl ridică în Palazu Mare

27 Mar 2018 516

Simona Halep și Irina Begu au ratat calificarea în sferturile de finală ale turneului de dublu de la Miami

26 Mar 2018 686

Deși a câștigat primul set, Simona Halep a fost eliminată în turul trei la Miami de Agnieszka Radwanska

24 Mar 2018 589

Cine transmite meciul Simona Halep - Agnieszka Radwanska de astăzi, de la Miami

24 Mar 2018 891

Simona Halep și Irina Begu s-au calificat în turul secund al turneului de dublu de la Miami

23 Mar 2018 494

Simona Halep, meci greu la debutul în turneul de la Miami. Victorie în trei seturi cu Oceane Dodin