Trei fotbaliști de la FC Viitorul, titulari în meciul de tineret România - Finlanda 4-1 (galerie foto)

Echipa națională de tineret a României a susținut în această seară meciul de pe teren propriu cu selecționata similară a Finlandei, din preliminariile Campionatului European din 2021.

Tricolorii s-au impus la acor, 4-1, trei dintre golurile României fiind marcate de Mihăilă, de la U Craiova.

FC Viitorul a avut trei jucători în echipa de start a României: Radu Boboc, Andrei Ciobanu și George Ganea.

Dacă Boboc a ieșit accidentat în minutul 32, Ciobanu a fost integralist, iar Ganea a evoluat până în minutul 64.

Două dintre golurile României au venit în urma paselor oferite de Andrei Ciobanu și George Ganea.

Au marcat: Mihăilă (9, 16, 78), Hyvarinen (45+5), respectiv Kairinen (3)

România (selecționer, Mirel Rădoi) a jucat cu: A. Vlad – Rațiu, Pașcanu (cpt.) (D. Ciobotariu 83), Chindriș, Boboc (Grigore 33) – Ciobanu, Oaidă, Moruțan (Olaru 64) – Man (Merloi 64), G.  Ganea (Ad.  Petre 64), Mihăilă.

Fotografiile au fost preluate de pe site-ul oficial al FC Viitorul.