Turneul de la Shenzhen. Irina-Camelia Begu s-a calificat în optimi

Irina-Camelia Begu, favorită 4 şi locul 43 mondial, s-a calificat, duminică, în optimile turneului de la Shenzhen. Begu a învins-o pe chinezoaica Fangzhou Liu, locul 147 WTA, scor 6-1, 6-2, după o oră şi 9 minute de joc, potrivit Digi 24.

În optimi, Begu va evolua în compania învingătoarei din meciul dintre Ekaterina Alexandrova din Rusia şi o sportivă venită din calificări.

Pentru accederea în optimi, Begu va primi 7.238 de dolari şi 30 de puncte WTA.

UPDATE. Billie Jean King Cup Echipa de tenis feminin a României, învinsă de echipa Poloniei

16 Apr 2022 1955

Billie Jean King Cup Simona Halep, în echipa României pentru meciul cu Polonia. Horia Tecău debutează în noua funcție

21 Mar 2022 3119

Știați că...? Jucătoarea de tenis Irina Begu împlinește astăzi 31 de ani

26 Aug 2021 2306

Simona Halep, lider mondial în clasamentul WTA pentru a 43-a săptămână. Pe ce locuri se clasează celelalte tenismene din România

27 Aug 2018 1355

BRD Bucharest Open. Mihaela Buzărnescu şi Raluca Olaru s-au calificat în sferturile de finală ale probei de dublu

16 Jul 2018 2379

Şase românce, cu Simona Halep în frunte, în Clasamentul WTA! (galerie foto)

11 Jun 2018 2593

Simona Halep se menține pe primul loc în topul WTA

14 May 2018 2191

Fed Cup - România conduce cu scorul general de 2-0 în întâlnirea cu Elveţia. La un pas de calificare!

22 Apr 2018 2116

Spectacol la Cluj Napoca, înaintea primului meci de tenis din Fed Cup. Spectatorii vor participa la momentul special pregătit înaintea meciului Simonei Halep

20 Apr 2018 2141

Şase jucătoare de tenis din România, în frunte cu Simona Halep, înscrise la turneul de la Roland Garos

19 Apr 2018 2815

Simona Halep va face parte din echipa de Fed Cup a României pentru meciul cu Elveția. Cine sunt celelalte sportive nominalizate

11 Apr 2018 1510

Irina Begu, în turul doi la turneul de la Indian Wells. Cu cine va juca

08 Mar 2018 1853

Simona Halep convocată pentru echipa de FED Cup. Cine sunt celelalte jucătoare de tenis convocate pentru partida cu Canada

31 Jan 2018 1750

Victorie pentru Simona Halep și Irina Begu la Shenzhen. S-au calificat în finala de dublu

05 Jan 2018 1375

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Shenzen. Se va duela cu Irina Begu