Unui spectator i s-a făcut rău în tribună la meciul Farul Constanța - FC Argeș. Ambulanța a pătruns pe teren (GALERIE FOTO)

Momente de panică în această seară, la meciul de fotbal Farul Constanța - FC Argeș, jucat la Ovidiu, în etapa a 10-a a Superligii.

În prima repriză, în minutul 25, la scorul de 1-0 pentru echipa gazdă, unui spectator de la tribuna a doua, de lângă masa presei, i s-a făcut rău.

Partida a fost întreruptă, iar ambulanța a pătruns pe gazon, traversând terenul în cealaltă parte, pentru a ajunge la tribună și a-i acorda primul ajutor spectatorului, la fața locului.

Arbitrul a fluierat reluarea jocului după aproximativ șapte minute, ambulanța plecând la spital cu persoana cu probleme medicale.