UPDATE. FC Viitorul, învins de Vitesse Arnhem în manşa secundă a turului al doilea preliminar al Europa League (galerie foto)

Echipele de start pentru meciul dintre Vitesse Arnhem şi FC Viitorul Constanţa. Partida dintre cele două echipe are loc astăzi de la ora 21,00 (TVR 1, TVR HD), pe GelreDome din Arnhem. Meciul are loc în manşa secundă a turului al doilea preliminar al Europa League la fotbal.

Vitesse: 1. Eduardo - 8. Viaceslav Karavaev, 26. Rasmus Thelander, 14. Jake Clarke-Salter, 28. Alexander Buttner - 25. Navarone Foor, 21. Matus Bero, 17. Thulani Serero - 7. Roy Beerens, 11. Bryan Linssen (căpitan) - 9. Tim Matavz. Antrenor: Leonid Sluţki.
Rezerve: 22. Remko Pasveer - 2. Khalid Karami, 3. Maikel van der Werff, 5. Max Clark, 10. Thomas Bruns, 19. Hilary Gong, 29. Thomas Buitink.

FC Viitorul: 12. Valentin Cojocaru - 30. Mailson Lima, 15. Bogdan Ţîru, 5. Sebastian Mladen, 6. Bradley De Nooijer - 16. Vlad Achim, 99. Tudor Băluţă, 11. Ionuţ Vînă - 10. Ianis Hagi (căpitan), 13. Denis Drăguş, 96. Lyes Houri. Antrenor: Gheorghe Hagi.
Rezerve: 31. Alexandru Buzbuchi - 4. Srgian Luchin, 7. Alexandru Măţan, 9. Mihai Voduţ, 17. Andrei Ciobanu, 19. Robert Hodorogea, 27. Radu Boboc.

Arbitru: Kevin Clancy; arbitri asistenţi: David McGeachie, Jordan Stokoe: arbitru de rezervă: Nicholas Walsh (toţi din Scoţia)

În prima manşă, la Ovidiu, scorul a fost egal, 2-2.

UPDATE. 1

Vitesse Arnhem conduce cu scorul de 1-0 din minutul 23 al partidei (gol Matavz). Acesta este și scorul înregistrat la pauză.

UPDATE. 2

Formația Vitesse Arnhem conduce în minutul 75 cu scorul 2-1 (Matavz 23, Linssen 48 / Drăguş 50) echipa FC Viitorul Constanța.

UPDATE. 3

FC Viitorul este condusă în minutul 77 cu scorul 3-1 de echipa Vitesse Arnhem, ultimul gol fiind marcat de Beerens, în minutul 77.

UPDATE. 4

FC Viitorul este eliminată din Europa League la fotbal, scorul final al partidei fiind 3-1 (5-3 la general)

Sursa foto: FC Viitorul

FC Farul Constanţa, scorul etapei, la seniori, în Liga a 4-a. În fruntea clasamentului e Viitorul Fântânele (galerie foto)

26 Sep 2018 434

FC Viitorul debutează astăzi în Cupa României. Gică Hagi a lăsat acasă mai mulţi jucători de bază (galerie foto)

26 Sep 2018 528

Judeţul Constanţa. Fotbal Astăzi este etapă intermediară la Liga a 4-a

25 Sep 2018 688

Județul Constanța Două meciuri în aceeași etapă, la Liga a 5-a, încheiate cu scorul de 5-4. Într-unul s-au impus gazdele, în celălalt oaspeții

25 Sep 2018 429

FC Viitorul, învinsă de Universitatea Craiova, prin dubla lui Elvir Koljic Gică Hagi - „Am lucrat part-time!“

24 Sep 2018 992

Liga a 4-a. La seniori, CS Poseidon 2 Mai Limanu a învins FC Farul Constanţa. CS Cumpăna, lider (galerie foto)

23 Sep 2018 706

CSU Craiova a învins FC Viitorul. Elvir Koljic, omul meciului

22 Sep 2018 529

Fotbalul județului Constanța Ce meciuri se joacă în weekend în Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a (program + clasamente)

22 Sep 2018 472

FC Viitorul joacă sâmbătă în „vulcanul“ de la Craiova. Între cele două echipe au ieşit mereu meciuri frumoase

22 Sep 2018 372

În meciul Speranţa Castelu II - Unirea Topraisar s-au marcat 14 goluri

21 Sep 2018 491

Decizii adoptate în Adunarea Generală Extraordinară a acționarilor FC Viitorul SA

20 Sep 2018 784

În ultimii ani, FC Viitorul a jucat constant un fotbal spectacol Gică Hagi - „Cred că avem publicul cel mai fericit din ţară“

20 Sep 2018 767

Judeţul Constanţa Astăzi, la Liga a 5-a se dispută etapă intermediară. Rezultatele şi clasamentele din fotbalul mic

19 Sep 2018 597

„A făcut un meci extraordinar“ În victoria FC Viitorul cu FC Hermannstadt, Gică Hagi a remarcat un elev de-al său în mod deosebit (galerie foto)

19 Sep 2018 607

FC Viitorul va întâlni Concordia Chiajna în 16-imile Cupei României. Tabloul complet al patidelor din această fază a competiției

18 Sep 2018 411

FC Viitorul îşi află astăzi adversara din „16“-imile Cupei României

18 Sep 2018 428

Ianis Hagi i-a adus FC Viitorul victoria în meciul cu FC Hermannstadt. Fosta campioană, pe loc de play-off

17 Sep 2018 585

Editorial Modelul Academia Hagi şi FC Viitorul. Cum poate fotbalul românesc să se înzdrăvenească şi să iasă iar în lume

17 Sep 2018 653

FC Viitorul joacă mâine la Ovidiu cu FC Hermannstadt Gică Hagi - „Vrem să obţinem o victorie frumoasă”

16 Sep 2018 748

Gică Hagi - „E o realitate, nu mai plângeţi, nu avem de ce plânge!“

04 Sep 2018 644

Fulgerul Chirnogeni, scorul etapei în Liga a 6-a. Meci cu Flacăra Viişoara

04 Sep 2018 751

Gică Hagi - „Ne-a câştigat meciul“ Atacantul Mihai Voduţ a ieşit la rampă. FC Viitorul, victorie uriaşă cu CFR Cluj (galerie foto)

04 Sep 2018 852

FC Viitorul a câștigat pe terenul campioanei CFR Cluj, care, în minutul 86, conducea cu 1-0! Voduț, gol a la Hagi

02 Sep 2018 756

FC Viitorul joacă astăzi la Cluj în etapa a-VII-a din Liga I

02 Sep 2018 403

CFR - FC Viitorul. Ultimele două campioane ale României se întâlnesc duminică la Cluj în Liga 1

01 Sep 2018 430

Pentru debutul României în Liga Naţiunilor, selecţionerul Cosmin Contra a convocat şi doi fotbalişti de la FC Viitorul

31 Aug 2018 537

Gică Hagi - „Sunt singura persoană din România care n-are dreptul la opinie şi care, când vorbeşte, atacă. Pune bomba, are ceva cu cineva“

31 Aug 2018 329

FC Viitorul, punctaj maxim, după cinci etape, în campionatul juniorilor U-19 şi U-17

31 Aug 2018 423

FC Viitorul întâlneşte campioana României Alexandru Măţan vrea să marcheze cu CFR Cluj şi să-şi facă un cadou de ziua sa de naştere

31 Aug 2018 419

FC Viitorul întâlneşte campioana CFR Cluj Gică Hagi - „Avem nevoie de puncte şi ne vom lupta pentru ele“

30 Aug 2018 649

Convocat la echipa naţională Interes şi din partea unei echipe din Danemarca pentru Ianis Hagi, căpitanul FC Viitorul?

29 Aug 2018 441

Răzvan Prodan, fiul regretatului Daniel Prodan, la SSC Farul Constanţa

29 Aug 2018 2938

Judeţul Constanţa Ce rezultate s-au înregistrat în runda inaugurală a Ligii a 5-a. Astăzi e etapă la Liga a 4-a

28 Aug 2018 780

„A făcut o greşeală mare, care îl va costa“ Gică Hagi, supărat pe apărarea FC Viitorul după 1-4 cu FCSB (galerie foto)

28 Aug 2018 1162

Gică Hagi - „E o părticică a României care nu mă vrea aici! Vreți să mă scoateți din fotbal?”

27 Aug 2018 1027

Ianis Hagi la FCSB, la un moment dat? Iată ce a răspuns Gică Hagi

27 Aug 2018 462

FC Viitorul s-a duelat cu FCSB la Ovidiu, în Liga 1. Cartonaș roșu în minutul 5 și cinci goluri marcate!

26 Aug 2018 845

Fotbaliştii de la FCSB le-au oferit autografe fanilor din Năvodari (galerie foto)

26 Aug 2018 1140

Meci mare! FC Viitorul - FCSB, mâine, la Ovidiu Gică Hagi - „Suntem pregătiți. Avem încredere mare în noi”

25 Aug 2018 698

Un nou fundaș central a intrat în echipa FC Viitorul. La ce echipe a mai evoluat și ce a declarat după semnarea contractului (video)

25 Aug 2018 500

O jumătate de oră fenomenală la ultimul meci Derby-ul etapei în Liga 1 se joacă duminică, la Ovidiu, FC Viitorul - FCSB!

25 Aug 2018 1374

Jandarmii constănţeni vor asigura măsuri de ordine publică şi siguranţa spectatorilor la meciul FC Viitorul-FCSB

23 Aug 2018 288

Meciul România U21 – Bosnia-Herțegovina U21 se va juca la Ovidiu

22 Aug 2018 895

FC Viitorul joacă duminică la Ovidiu cu FCSB. Gică Hagi spune că va ieşi un meci frumos

21 Aug 2018 543

Judeţul Constanţa Porneşte la drum şi Liga a 5-a de fotbal. Iată programul primei etape!

21 Aug 2018 900

Biletele de intrare la meciul FC Viitorul - FCSB se pot achiziţiona de mâine. Partida se joacă duminică

20 Aug 2018 872

Denis Drăguş, de la FC Viitorul, a strălucit şi cu Gaz Metan Mediaş „Sper ca, pe viitor, să fiu un jucător important al României“

20 Aug 2018 584

FC Viitorul a învins Gaz Metan Mediaș în Liga 1. Denis Drăguș, gol de generic!

18 Aug 2018 697

FC Viitorul - Gaz Metan Mediaș, mâine, la Ovidiu Gică Hagi - „Vrem victoria și vom munci pentru ea”

17 Aug 2018 482

FC Viitorul joacă mâine la Ovidiu cu Gaz Metan Mediaș. Gazdele știu că au meci greu, dar nu se gândesc decât la victorie