Academia Hagi a câștigat Cupa Stelelor Estului 2014 (galerie foto)

Campioana ediției 2014 a turneului internațional U15 - "Cupa Stelelor Estului" este Academia Hagi.

Formația pregătită de Nicolae Roşca a încheiat turneul desfăşurat pe terenurile Academiei de Fotbal "Gheorghe Hagi" cu trei victorii în tot atâtea partide (4-0 cu Cerno More Varna, 2-1 cu Academia Puskas şi 2-1 cu Galatasaray) şi a intrat în posesia trofeului celei de-a patra ediţii, se arată într-un comunicat de presă. Podiumul a fost completat de Academia Puskas şi Galatasaray Istanbul. Trofeul a fost acordat învingătorilor de Cătălin Doltu, reprezentantul Dedeman, sconsor principal al turneului.

Iată Clasamentul final Cupa Stelelor Estului 2014:
1.  Academia Hagi  3     3  0  0     8  -  2     9p
2.  Academia Puskas  3     2  0  1     5  -  3     6p
3.  Galatasaray Istanbul       3     1  0  2     5  -  5     3p
4.  Cerno More Varna  3     0  0  3     1  -  9     0p

Mihai Ene şi Alexandru Măţan au primit premii speciale la Cupa Stelelor Estului 2014

După încheierea ultimei partide de la "Cupa Stelelor Estului" a urmat festivitatea de premiere, în cadrul căreia organizatorii au oferit mai multe premii speciale:

Cel mai bun portar: Adam Varga (Academia Puskas), premiu oferit de Zoltan Iasko (director sportiv FC Viitorul);

Cel mai bun fundaş: Kaimak Mehmet (Galatasaray), premiu oferit de Neculai Tănasă (vicepreşedinte Academia Hagi);

Cel mai bun mijlocaş: Mihai Ene (Academia Hagi), premiu oferit de Ştefan Petcu (scouter Academia Hagi);

Golgeterul turneului: Zsombor Bevardi (Academia Puskas) şi Mihai Ene (Academia Hagi) - 3 goluri, premiu oferit de Paul Peniu (președinte Academia Hagi);

Cel mai bun jucător al competiției: Alexandru Măţan (Academia Hagi), premiu oferit de Gheorghe Hagi.

Locul IV: Cerno More Varna, premiu oferit de Constantin Stamate (vicepreşedinte FC Viitorul);

Locul III: Galatasaray Istanbul, premiu oferit de Cristian Dincă (director MHS Track & Bus, Dealer Man);

Locul II: Academia Puskas, premiu oferit de Marius Costea (reprezentant Selgros Cash & Carry);

Locul I: Academia Hagi, premiu oferit de Cătălin Doltu (director Dedeman Constanţa)