Probleme medicale pentru Simona Halep la Indian Wells

Simona Halep a cerut intervenţia medicului în timpul partidei cu Varvara Lepchenko, din turul III la Indian Wells, turneu dotat cu premii în valoare totală de 6,1 milioane de dolari, potrivit ziare.com.

Înaintea setului decisiv, tenismena noastră a acuzat o durere la glezna stânga şi a cerut un time out medical.

Glezna Simonei a fost bandajată şi aceasta a putut continua meciul.

La ora redactării acestei ştiri, partida dintre Simona Halep şi Varvara Lepchenko se află în setul decisiv, scorul fiind 6-1, 3-6.

Sursa: ziare.com
Sursa foto: digisport.ro

Miami Open, un nou turneu la care joacă Simona Halep. În ce fază ar putea-o întâlni pe Emma Răducanu

22 Mar 2022 2119

Simona Halep a ratat calificarea în finala Indian Wells 2022

19 Mar 2022 2096

UPDATE Simona Halep joacă în semifinale la Indian Wells. Bornă importantă pe care ar atinge-o, cu o victorie

18 Mar 2022 2466

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Indian Wells. Pe cine va înfrunta în următorul meci

17 Mar 2022 2344

UPDATE Simona Halep a învins-o pe Sorana Cârstea și s-a calificat în sferturi la Indian Wells

15 Mar 2022 2718

Simona Halep și Sorana Cârstea se duelează diseară la Indian Wells

15 Mar 2022 2604

Simona Halep s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Indian Wells unde o va întâlni pe Sorana Cîrstea

14 Mar 2022 1778

Simona Halep și-a aflat adversara din runda a treia a turneului de tenis de la Indian Wells

12 Mar 2022 1999

UPDATE Simona Halep s-a calificat în turul trei la Indian Wells

11 Mar 2022 2664

Simona Halep, învinsă din primul meci la Eisenhower Cup. Pentru constănțeancă, urmează Indian Wells

09 Mar 2022 3255

Simona Halep, antrenamente la Academia Mouratoglou. „Nu mi-aș fi putut imagina o experiență atât de grozavă!“ (GALERIE FOTO)

07 Mar 2022 3247

Simona Halep, învinsă la Indian Wells de cea care a eliminat-o și pe Emma Răducanu

11 Oct 2021 3273

Simona Halep şi Gabriela Ruse, eliminate în optimi la Indian Wells

10 Oct 2021 2812

Simona Halep, în turul trei la Indian Wells, unde nu o va întâlni însă pe Emma Răducanu