FC Farul a fost infranta la acelasi scor

Divizionara A de fotbal FC Farul Constanta a suferit o noua infrangere in turneul din Cipru. Ieri, la Episkopi, in confruntarea cu formatia Himki, din liga a doua rusa, gruparea de pe litoral a capotat la acelasi scor, 2-3, cu care cedase si in urma cu o zi in fata formatiei Tobol Kostanay din Kazahstan. FC Farul a deschis repede scorul prin Baltoi, in minutul 7, dar s-a vazut rapid egalata. Gurita a adus iarasi pe FC Farul in avantaj, inscriind in minutul 25, insa adversarii au inscris din nou, prima repriza incheindu-se cu o remiza, scor 2-2. In debutul reprizei secunde, rusii au preluat conducerea, fara ca "marinarii" sa aiba puterea sa egaleze, desi au avut aceasta posibilitate in minutul 75, cand Gurita a ratat un penalty. Antrenorul Ion Marin a trimis in teren urmatoarea echipa: Amamoo - Farmache, I. Barbu, Onut, Florea - Gurita, Lungu, Schiopu, Cristocea - L. Mihai, Baltoi. Au mai intrat: R. Oprea, I. Balan, Balasa, Doicaru. Nu au evoluat: Senin si Pascovici, ambii accidentati. Astazi, de la ora 16.00, FC Farul va intalni formatia Kairat din Kazahstan.