Turneul "4, 3, 2" se incheie la mare

Filmul lui Cristian Mungiu, "4 luni, 3 saptamani si 2 zile", va putea fi vazut marti si miercuri la Casa de Cultura a Sindicatelor Constanta. La o luna de la lansarea sa in Romania, pelicula distinsa cu "Palme d'Or" la Festivalul de la Cannes din acest an, a fost vazuta de 55.000 de spectatori. Aproximativ 13.500 de spectatori au vazut filmul in caravana la Tulcea, Braila, Galati, Focsani, Barlad, Vaslui, Roman, Satu Mare, Zalau, Miercurea-Ciuc, Petrosani si Resita. Recordul la numarul de spectatori il detin orasele din Moldova (Barlad, Braila si Focsani), unde filmul a fost vazut in caravana de aproape cinci mii de oameni. Ieri, caravana a ajuns la Drobeta Turnu Severin, dupa care filmul va putea fi vizionat la Calarasi, destinatia finala fiind Constanta.

Scris de: {autor}Mirela STINGA{/autor}

Farul Constanța Under-18 a câștigat și Supercupa Ligii de tineret. Revanșă în fața Universității Cluj! (GALERIE FOTO)

03 Jun 2024 437

Real Madrid a câștigat Liga Campionilor. Al 15-lea trofeu din palmares!

02 Jun 2024 664

Echipa Under-16 de la Farul Constanța a câștigat Cupa Elitelor. Ianis Podoleanu, jucătorul finalei (GALERIE FOTO)

30 May 2024 728

LPS „Nicolae Rotaru“ Constanța tenis de masă Bianca Mei-Roșu, aur la Campionatul Național Școlar (GALERIE FOTO)

29 May 2024 605

ISU IașiFinala județeană a Concursurilor Serviciilor Voluntare pentru Situaţii de Urgenţă

27 May 2024 330

Fotbal Victoria Cumpăna, 7-0 cu Dunărea Măcin, în campionatul Under-19 (GALERIE FOTO)

27 May 2024 587

Farul Constanța Under-18 a câștigat Liga de Tineret și va reprezenta România în Youth League (GALERIE FOTO + VIDEO)

27 May 2024 1095

UPDATE. Constanța Gimnasta Andreea Preda, în două finale la Cupa Mondială. Pe ce loc s-a clasat la paralele

25 May 2024 1120

Handbal. Un sezon extraordinar! George Buricea - „Sunt fericit de cât de frumos a crescut CSM Constanța“

20 May 2024 823

Echipa Universității Ovidius din Constanța a cucerit titlul de vicecampioană la Campionatul Național Universitar de Volei pe Plajă (FOTO)

20 May 2024 448

Handbal CSM Constanța, medalie de argint în Cupa României. „Și-a respectat blazonul și a dat totul pe teren“ (GALERIE FOTO)

19 May 2024 686

Box Alexandru Buleu și Erson Huseim, de la CSM Constanța, învingători în Cupa României (GALERIE FOTO)

18 May 2024 747

Handbal CSM Constanța s-a calificat în finala Cupei României (GALERIE FOTO)

18 May 2024 762

Farul Constanța Under-18 a pierdut finala Cupei de Tineret, dar vrea să-și ia revanșa în finala Ligii de Tineret (GALERIE FOTO)