Olimpiada de Fizică - etapa locală s-a desfăşurată la Şcoala cu
clasele I-VIII Remus Opreanu, la Şcoala cu clasele I-VIII Mihai Viteazul
şi la Grupul Şcolar George Emil Palade.
La clasa a VI-a,
locul I a fost obţinut de următorii elevi: Răzvan Mihai Ursu de la
Liceul Teoretic Ovidius, Andrei Suciu - Colegiul Naţional Mircea cel
Bătrân, Hakan Calila - Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân, Chitic
Valentina - Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân, Andreas Casapu - Şcoala
Spectrum, Ana-Maria Milcu - Şcoala Mihai Viteazul, Andrei Sava -
Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân, Cristina Smaranda Filip - Liceul
Teoretic Traian,
Andrei Popa - Liceul Teoretic Ovidius,
Gabriela
Vîna - Liceul Teoretic Decebal, Andrei Grecu - Şcoala nr. 16, Cristian
Pitu - Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân, David Grebănuş - Colegiul
Naţional Mircea cel Bătrân, Dan
Neagoe - Şcoala nr. 16, Ionut Gabriel
Oţelea - Şcoala Ciprian Porumbescu.
La
clasa a VII-a, locul I a fost obţinut de elevii Mihai-Andrei Petrea de
la Şcoala nr. 16, Andrei Iordan - Liceul Teoretic Ovidius, Traian
Fulea-Mărgărit - Liceul Teoretic Ovidius, George Cioti - Şcoala
Spectrum, Vlad Mărăscu - Şcoala Gheorghe Ţiţeica, Răzvan Andrei Mocanu -
Şcoala Bogdan Petriceicu Hasdeu.
La clasa a VIII-a, fruntaşi au
fost: Costin Dobrin de la Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân, Diana
Catană - Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân, Teodora Drăgan - Liceul
Teoretic Ovidius, Agnes Maria Morariu - Liceul Teoretic Ovidius, Akan
Mujdaba - Şcoala Nr. 1 Valu lui Traian, Miruna Maria - Colegiul Naţional
Mircea cel Bătrân.
Robert Panduru, elev în clasa a VIII-a la Liceul Teoretic Ovidius, a obţinut locul II.
Locul
I la clasa a IX-a a fost obţinut de Daniel Adrian Aleca de la C.N.M.B.,
Alexandra Murgoci - C.N.M.B., Ioan Ignat - C.N.M.B., Mihai Băiceanu -
Liceul Ovidus, Andrei Creţu - Liceul Ovidius.
Pe locul II, s-au
clasat următorii: Marco Iulian Goie - C.N.M.B., Sabin Andrei Ţenea -
C.N.M.B., Emil Nicolae Nichita - C.N.M.B., Paul Spălăţelu - Liceul
Traian, Liviu Mureşanu - C.N.M.B. - locul II.
Locul III a fost
obţinut de Teodor Florian Corceanu - C.N.M.B., Radu Simion - Liceul
Ovidius, Sebastian Ştefan Stamen - C.N.M.B., Laurenţiu Tofan - Liceul
Ovidius, Ionel Muzichearu - Liceul Traian, Iulia Manole - Liceul
Ovidius, Vlad Ionuţ Dăineanu - Liceul Ovidius şi Marian Sava Eusebiu -
Liceul Ovidius.
Adauga un comentariu
Nume:
Email:
Comentariu*: