CS Farul Constanţa a pierdut returul finalei la tenis de masă

Echipa feminină de tenis de masă a CS Farul Constanţa a pierdut, ieri, returul finalei Superligii, meci jucat în deplasare, la Timişoara, cu ACS Dumbrăviţa. Gazdele s-au impus cu 5-1, acelaşi scor cu care câştigase Farul întâlnirea din tur! Constănţencele au însă setaveraj mai bun (+3), astfel că, dacă în şedinţa de pe 25 iunie, Federaţia Română de Tenis de Masă va respinge contestaţia depusă de ACS Dumbrăviţa după meciul de pe litoral, titlul îi va reveni Farului. La Timişoara, ACS Dumbrăviţa a condus cu 4-0, iar punctul oaspeţilor a fost adus de Olga Blizneţ. Din formaţia Farului au mai făcut parte Alina Zaharia şi Bianca Crişan. „Au fost meciuri de infarct, unele, pierdute de noi cu 2-3 după ce am condus cu 2-0”, a declarat antrenoarea constănţeană Liliana Sebe.